V niedziela zwykła

1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca o Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.40.
2. Jak zapowiadaliśmy, dzisiejsze spotkanie dla bierzmowanych zostało przełożone na przyszłą niedzielę na godz. 17.00. Również jutrzejsze spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych jest przełożone z poniedziałku 5 lutego, na poniedziałek 12 lutego, na godz. 19.00.
3. Wspólnota Odnowa w Duchu Świętym zaprasza jutro na Mszę świętą wotywną o Duchu Świętym na godz. 18.00.
4. W środę, 7 lutego, Ksiądz Biskup Romuald – ordynariusz naszej diecezji obchodzi dzień swoich imienin. Pamiętajmy o naszym Solenizancie w modlitwach wypraszając zdrowie, odpowiednie siły i Boże błogosławieństwo na dalsze lata przewodniczenia naszemu warszawsko-praskiemu Kościołowi.
5. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą.
6. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 19.00 na wieczór uwielbienia z Maryją. Będziemy się modlić tekstami Pisma świętego, pieśniami. Będzie czas na adorację Najświętszego Sakramentu. Organizatorem adoracji jest wspólnota Odnowa w Duchu Świętym.
7. Od 12 lutego Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS zaprasza osoby 60+, mieszkańców naszego miasta, do skorzystania z darmowych zabiegów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Zapisy w poniedziałek i wtorek od godz. 15.30 do 17.00. Ilość miejsc jest ograniczona. Z zabiegów może skorzystać 40 osób. Zadanie jest dofinansowane przez Gminę Miejską Legionowo.
8. Również od przyszłego tygodnia, od 12 lutego do końca marca, możemy skorzystać z częstszych darmowych porad:
- psychologa, w poniedziałki w godz. 18.00-20.00
- prawnika, we wtorki w godz. 19.00-21.00
- mediatora rodzinnego, w czwartki w godz. 18.00-20.00
Na porady nie trzeba się zapisywać. W tych godzinach należy przyjść i skorzystać z konsultacji.
9. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, na Mszy świętej o godz. 12.30 zapraszamy zwłaszcza osoby chore i starsze. Tego dnia obchodzimy w Kościele Dzień Chorych, który jest związany z liturgicznym wspomnieniem Matki Bożej z Lourdes. W czasie Mszy świętej tym osobom będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych i każda osoba chora otrzyma specjalny modlitewnik z modlitwami na ten trudny czas choroby.
10. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Zachęcamy do przekazania 1,5% z naszych podatków na rzecz Legionowskiego Stowarzyszenia AMICUS, które na co dzień zajmuje się osobami niepełnosprawnymi, prowadząc dla 44 osób z całego powiatu Warsztat Terapii Zajęciowej, Klub Seniora dla 40 osób starszych, świetlice socjoterapeutyczne dla dzieci, wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, fizykoterapia i rehabilitacja, pomoc rodakom na Wileńszczyźnie i wiele jeszcze innych przedsięwzięć. Stosowne ulotki wyłożone są na stolikach za ławkami, oraz informacja zawarta jest w naszym biuletynie parafialnym.
11. Salezjańska Szkoła Podstawowa w Legionowie organizuje dni otwarte dla rodziców i dzieci zainteresowanych nauką i wychowaniem w niepublicznej szkole katolickiej. Takich dni do wyboru będzie kilka. Pierwsze spotkanie z możliwością zobaczenia szkoły odbędzie się w sobotę 10 lutego, w godz. 10.00-13.00. Kolejne również w sobotę 24 lutego. Natomiast w marcu spotkanie rekrutacyjne jest zaplanowane na czwartek 7 marca w godz. 17.00-19.00. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej: salezy.pl.