V Niedziela Zwykła – 04.02.2018r.

  1. Zgodnie z naszą polską tradycją po święcie Matki Bożej Gromnicznej rozebraliśmy już szopkę i choinki w naszej świątyni. Dziękujemy Paniom i Panom za wszelką pomoc przy tych pracach. Dziękujemy także Paniom za prace porządkowe na dziedzińcu naszego kościoła po ostatnich wiatrach.

  2. W piątek w naszym kościele odbył się koncert zespołu muzyczno - instrumentalnego pod patronatem Prezydenta Legionowa. Dziękujemy naszym muzykom i solistom za wykonanie pieśni ku czci Matki Bożej Gromnicznej.

  3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.45. O godz. 15.00 wspólnie z Domowym Kościołem odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

  4. W przyszłą niedzielę o 10.25 kolejna katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Zaś po Mszy świętej o 11.00 wymiana tajemnic różańcowych dla dzieci i rodziców należących do naszych Kół Różańcowych.

  5. Również w przyszłą niedzielę spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania połączone z zaliczeniem katechizmu. Zapraszamy dziewczęta na 15.30, a chłopców na 16.30.

  6. Dnia 16 lutego (piątek) od godz. 8.00 w przychodni lekarskiej „Legio-med” przy ul. Husarskiej w Legionowie odbędzie się badanie USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, piersi oraz echo serca.  Więcej na plakacie w gablocie.

  7. W dniach 22 - 24 lutego 2018 (czwartek - sobota) będą w naszej Parafii miały miejsce rekolekcje wielkopostne, zaś wieczorem 26 lutego rozpocznie się peregrynacja kopii cudownego wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej. Program rekolekcji i wizyty Matki Bożej wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy, aby tak zorganizować czas, aby uczestniczyć w tych ważnych wydarzeniach.

  8. Zapraszamy po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także smalcu produkcji naszych księży seniorów.

  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.