V niedziela Wielkiego Postu

1. W dniu dzisiejszym na Mszach świętych do południa nasz Klub Seniora zaprasza na kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych, pierników, innych wyrobów. Pod kopułą będziemy mogli zobaczyć i zakupić piękne ozdobione pierniki, ikony zrobione techniką decoupage i wiele jeszcze innych wartościowych i miłych produktów. Cieszymy się, że Seniorzy rozwijają swoje zdolności i bardzo aktywnie spędzają swój czas.
2. Jeszcze dzisiaj o godz. 10.25 kolejne spotkanie dla dzieci klas III szkoły podstawowej przygotowujących się do uroczystości I Komunii świętej.
3. Wyjątkowo w środę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych ze względu, że w piątek będziemy uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych.
4. Od czwartku rozpoczynamy nasze coroczne rekolekcje wielkopostne. W czwartek, piątek i sobotę zapraszamy na Msze święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00, 16.30 dla dzieci, 18.00 i 19.45. Spowiedź każdego dnia rekolekcji w czasie Mszy świętej. W piątek, ze względu na rekolekcje, nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci będzie odprawione o godz. 16.00 a dla dorosłych o godz. 19.00. W sobotę od godz. 11.00 pragniemy odwiedzić chorych z posługą sakramentalną. Adresy chorych proszę podawać do czwartku włącznie w zakrystii bądź w kancelarii. Rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Dębski – Pallotyn, kapelan aresztu śledczego na Białołęce w Warszawie. Prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty nawet te osoby, które obchodzą I piątki. W tym roku I piątek przypada w Wielki Piątek i takiej możliwości nie będzie. Wtedy przyjmiemy tylko Komunię świętą wynagradzającą.
5. W rekolekcje Warsztat Terapii Zajęciowej po Mszy świętej o godz. 9.00 zaprasza nas na swój kiermasz dorobku ciężkiej pracy osób niepełnosprawnych. Wszystkie rzeczy to ich ciężki trud codzienny od poniedziałku do piątku w godz. 08.00-16.00, pracy pod okiem oddanych terapeutów. Będą ozdoby świąteczne: zajączki, jajeczka i wiele jeszcze innych miłych przedmiotów. Zapraszamy do obejrzenia i kupienia.
6. W sobotę przeżywać będziemy I sobotę miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne na godz. 15.00. Będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny do godz. 16.15.
7. W sobotę, 1 kwietnia, księża Salezjanie w godz. 10.00-13.00 zapraszają młodzież na dni otwarte Liceum Salezjańskiego w Legionowie. Będzie można zapoznać się z ofertą szkoły, z nauczycielami i obiektami szkolnymi. Więcej informacji na plakacie.
8. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy świętej obrzęd poświęcenia palm. Msza święta o godz. 11.00 rozpocznie się na schodach Warsztatów Terapii Zajęciowej św. Rity. Tam odczytamy Ewangelię o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy, poświęcimy gałązki palmowe, a następnie procesyjnie wejdziemy do świątyni by uczestniczyć w liturgii Niedzieli Palmowej.
9. Gałązki palmowe na Niedzielę Palmową będziemy mogli zakupić w sobotę i w niedzielę przed Mszą świętą, a ich wykonaniem zajęli się Seniorzy z Klubu Seniora. To również ich ciężka praca zrobienie i przyozdobienie palm. Dziękujemy im.
10. W Niedzielę Palmową wypada I niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.15, do momentu rozpoczęcia nabożeństwa Gorzkich Żali.
11. 2 kwietnia, w niedzielę, przypada 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W tym szczególnym dniu, a zarazem z głębokiej troski o osobę św. Jana Pawła II, zapraszamy na godz. 21.00 do kościoła na modlitwę różańcową, a następnie o godz. 21.37 przejdziemy pod pomnik świętego. Na czas naszego przejścia pod pomnik zabierzemy ze sobą znicze. Myślę, że osoba św. Jana Pawła II zasługuje na tę szczególną pamięć i troskę.
12. W tym samym dniu w Warszawie również organizowany jest Narodowy Marsz Papieski. Początek o godz. 11.00 na rondzie Romana Dmowskiego a zakończy się w archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starówce o godz. 12.30 uroczystą Mszą świętą.
13. W miniony piątek, o godz. 19.45 wyruszyła z naszej parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa. Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Badeja za przygotowanie trasy oraz za przeprowadzenie grupy modlących się wiernych. Szczególne podziękowanie dla wszystkich uczestniczących w tym szczególnym nabożeństwie wielkopostnym.
14. Harcerze zapraszają nas do prowadzonej przez siebie kawiarenki na własnoręcznie wykonane ciasta, gofry czy też kawę i herbatę.
15. Bardzo serdecznie dziękujemy za pełne poświęcenia prace ogrodnicze w minionym tygodniu. Zostały obsadzone bratkami rabaty, grządki i donice. W sumie wysadziliśmy 500 szt. bratków. Dziękujemy za rzetelną, bezinteresowną pracę na rzecz estetyki naszego terenu.