V Niedziela Wielkiego Postu

1. W piątek odbyła się po 2 latach przerwy ekstremalna droga krzyżowa. Trasa liczyła ok 16 km. Wzięło w niej udział ok 50 osób. Bardzo dziękujemy tym którzy odważyli się w śniegu i chłodzie na wyruszenie na drogę krzyżową. Dziękujemy Księdzu Piotrowi Domańskiemu za poprowadzenie nabożeństwa oraz Panu Krzysztofowi Badeja za wytyczne i organizację drogi krzyżowej.
2. Jeszcze dzisiaj odbędą następujące spotkania:
- o godz. 16.00 dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania
- o godz. 19.00 dla rodziców dzieci klas IV szkoły podstawowej przed rocznicą Komunii świętej
3. Również dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.15.
4. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą. Obecność obowiązkowa.
5. W czwartek, piątek i sobotę przeżywać będziemy doroczne rekolekcje wielkopostne. Każdego dnia Msze święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9.00, 16.30 dla dzieci, 18.00 i 19.45. W piątek droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15 a dla dorosłych o godz. 19.00. W sobotę o godz. 11.00 pragniemy odwiedzić chorych z posługą sakramentalną. Adresy chorych proszę zgłaszać do zakrystii do piątku włącznie.
6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy świętej obrzęd poświęcenia gałązek palmowych, które będziemy mogli zakupić już w sobotę i niedzielę przed kościołem. Msza święta o godz. 11.00 rozpocznie się na schodach WTZ św. Rity. Tam odbędzie się obrzęd poświęcenia palm i procesyjnie wejdziemy do kościoła aby dalej uczestniczyć we Mszy świętej.
7. W przyszłą niedzielę oraz w święta nie będzie spotkań formacyjnych dla dzieci i młodzieży.
8. W czasie rekolekcji po Mszy świętej o godz. 9.00 nasz Warsztat Terapii Zajęciowej św. Rity przed kościołem będzie prezentował prace swoich podopiecznych – osób niepełnosprawnych. Wszystkie te przedmioty będziemy mogli obejrzeć, podziwiać oraz zakupić jako upominek dla najbliższych.
9. Salezjańska szkoła podstawowa w Legionowie serdecznie zaprasza rodziców i kandydatów do klas – od pierwszej do siódmej – na ostatni z zaplanowanych dni otwartych, w sobotę 9 kwietnia, w godz. Od 10.00 do 13.00. Jest to okazja do zobaczenia szkoły oraz spotkania się z nauczycielami i uczniami. Więcej informacji na stronie: salezy.pl (na plakatach i ulotkach).
10. W dniu dzisiejszym do południa pod kopułą Klub Seniora AMICUS działający w naszej parafii organizuje kiermasz własnoręcznie wykonanych stroików świątecznych, ikon i innych przedmiotów.
11. Muzeum Historyczne w Legionowie zaprasza na prelekcję dr Adama Kaczyńskiego „Nie tylko Katyń” – losy polskich jeńców wojennych po 1939 roku. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w filii „Piaski” przy Al. Sybiraków 23. Wstęp bezpłatny.