V Niedziela Wielkiego Postu – 02.04.2017r.

 1. W miniony piątek odbyła się pierwsza w naszej Parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa na początek nie była zbyt długa, bowiem liczyła 12 km. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zainicjowania, przygotowania i przeprowadzenia Drogi Krzyżowej. Dziękuję wszystkim wiernym, a było ponad 150 osób, Straży Miejskiej, a nade wszystko grupie zapaleńców za organizację i przeprowadzenie tego szczególnego nabożeństwa.
 2. Jutro o godz. 19.30 w kościele odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do Komunii Świętej rocznicowej.
 3. Od czwartku rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Będą trwać trzy dni, do soboty włącznie. Każdego dnia układ Mszy Świętych ten sam - o godz. 9.00, 16.30 (dla dzieci), 18.00 i 19.45. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.30, a dla dorosłych o godz. 19.00. W sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 16.30 odbędzie się obrzęd włączenia ośmiu chłopców do grona ministrantów, tzw. obłóczyny w komżę.
 4. Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpoczyna wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia gałązek palmowych. Msza Święta o godz. 11.00 rozpocznie się na schodach Warsztatu Terapii Zajęciowej. Tam też będzie miało miejsce poświęcenia gałązek palmowych i w uroczystej procesji wejdziemy do kościoła.
 5. Przypominamy o konkursie plastycznym dla dzieci: na największą i najładniejszą palmę wielkopostną i najbardziej oryginalną i najładniejszą pisankę świąteczną. Prace składamy do wtorku po Niedzieli Palmowej. Będą jak zwykle ciekawe i wartościowe nagrody.
 6. W przyszłą niedzielę nie będzie katechezy dla dzieci klas III przed I-szą Komunią Świętą.
 7. Palemki będzie można kupić u ministrantów w rekolekcje i Niedzielę Palmową.
 8. Za tydzień w Parafii gościć będziemy przedstawicieli zaprzyjaźnionego Warsztatu Terapii Zajęciowej z Kisielan k/Siedlec. Będziemy mogli zobaczyć dorobek artystyczny osób niepełnosprawnych i kupić te rzeczy wspierając finansowanie tego szczególnego domu dla niepełnoprawnych.
 9. Prezydent Miasta Legionowo w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia zaprasza mieszkańców w dniu 7 kwietnia (piątek) w godz. 9.00 - 15.00 do Ratusza, gdzie będzie można m.in. wyrobić i odebrać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), zrobić badanie spirometryczne, zbadać poziom cukru, odebrać kopertę życia i inne.
 10. Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie serdecznie zaprasza na dni MOK, w programie między innymi odbędzie się projekcja film "Wołyń", który prezentowany będzie 8 kwietnia o godz. 17.00. Bezpłatne wejściówki na film dostępne są w MOK Legionowo, ul. Norwida 10. Projekcja filmu odbędzie się w sali widowiskowej Ratusza Miejskiego przy ul. Piłsudskiego 41.
 11. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego w Komornicy zapraszają uczniów klas trzecich gimnazjów i Rodziców na Dzień Otwarty, który odbędzie się 5 kwietnia br. o godz. 17.00. LO w Komornicy to jedyna w powiecie legionowskim szkoła kształcąca uczniów w zakresie służb mundurowych. Oferuje naukę w klasach o profilu: bezpieczeństwo i porządek publiczny (klasy policyjne), przysposobienie wojskowe i bezpieczeństwo narodowe (klasa wojskowa) oraz służby specjalne.
 12. Jeszcze dzisiaj w Muzeum Historycznym na Piaskach o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie z Piotrem Jaźwińskim, autorem książki o wojsku w II RP "Oficerowie i Dżentelmeni - Korpus Oficerski Kawalerii II RP".
 13. Również dzisiaj przed kościołem przedstawicielki Domu Samotnej Matki z Warszawy rozprowadzają własnoręcznie zrobione przez siebie i dzieci przedmioty i w ten sposób zbierają fundusze na utrzymanie tego domu.
 14. Z racji, że dzisiaj przeżywamy 12. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II zapraszamy na godz. 21.00 pod pomnik św. Jana Pawła II na wspólną modlitwę różańcową.