V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018r.

 1. Dzisiaj o godz. 10.25 spotkanie dla dzieci klas IV SP przed rocznicą I-szej Komunii Świętej.

 2. Również dzisiaj spotkanie dla rodziców dzieci zainteresowanych wakacyjnymi wyjazdami dzieci nad polskie morze. O godz. 16.15 chętni na wyjazd do Mikoszewa, a o godz. 16.45 chętni na wyjazd do Darłówka. Zebrania odbędą się w salce pod zakrystią.

 3. W dzisiejszą niedzielę nasz Warsztat Terapii Zajęciowej św. Rity skupiający 38 osób niepełnosprawnych będzie przed kościołem prezentował prace swoich podopiecznych. Wiele jest tam ozdób świątecznych - choć nie tylko. Zachęcamy do zainteresowania się dorobkiem artystycznym niepełnosprawnych i w ten sposób zasilenie konta warsztatu na dalszą działalność.

 4. Również dzisiaj przed kościołem wolontariusze zbierają do puszek pieniądze na rzecz ciężko chorego Maćka. Maciek choruje na autyzm, upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym, opóźnienie rozwoju psychoruchowego.

 5. Ministranci przed kościołem po Mszy Świętej mają już palemki na niedzielę Palmową. Również za tydzień przed każdą Mszą Świętą będą rozprowadzać palmy. Dochód przeznaczony jest na fundusz ministrancki.

 6. Ze względu na wcześniejsze rekolekcje w tym roku, aby umożliwić wiernym skorzystanie z sakramentu pokuty przed świętami zapraszamy w piątek i sobotę w godz. 16.00 - 19.15 do skorzystania ze spowiedzi. Każdego dnia będzie 4 księży. Nie zostawiajmy spowiedzi na Niedzielę Palmową czy Wielki Tydzień, bowiem będą na pewno długie kolejki.

 7. W najbliższy piątek odbędzie się Legionowska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa to niecałe 20 km. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 19.15, a następnie około 19.45 niezależnie od warunków atmosferycznych wyruszymy w drogę. Przypominamy o zabraniu ze sobą latarek, płaszczy, dobrego obuwia, picia. Osoby poniżej 18. roku życia mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie jedynie pod opieką osoby dorosłej. Powrót około godziny 1.00 w nocy. Pozostałe Msze Święte i drogi krzyżowe bez zmian.

 8. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia gałązek palmowych. Msza Święta o godz. 11.00 rozpocznie się na schodach Warsztatu Terapii Zajęciowej św. Rity. Tam zostanie odczytana Ewangelia o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy oraz obrzęd poświęcenia palm. Po poświęceniu dopiero w szyku procesyjnym udamy się do kościoła.

 9. Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy Warsztat Terapii Zajęciowej z Kisielan k/Siedlec, który zaprezentuje swój dorobek artystyczny osób niepełnosprawnych. Przedmioty te będziemy mogli kupić jako doskonały upominek czy ozdobę.

 10. Dzieci ze Szkoły Podstawowej zachęcamy do udziału w konkursie plastyczno – technicznym o tematyce Wielkiego Postu i Wielkanocy. Należy wykonać największą i najładniejszą palmę na Niedzielę palmową oraz najładniejszą i najbardziej oryginalną Pisankę Wielkanocną. Będą wartościowe nagrody, dyplomy, upominki.
  Prace należy składać:
  – Palmy w Niedzielę Palmową
  – Pisanki do środy w Wielkim Tygodniu.

 11. Miło nam poinformować, że nasi podopieczni z Warsztatu Terapii Zajęciowej św. Rity w ramach VII Dni Osób Niepełnosprawnych zdobyli nagrodę Grand Prix za sztukę teatralną. To już drugie takie po zeszłorocznej nagrodzie wyróżnienie dla naszego Warsztatu. Gratulujemy podopiecznym i opiekunom, dziękujemy za ich ciężką i owocną pracę.

 12. W zakrystii są do odbioru płyty z uroczystości Nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego.

 13. Są jeszcze wolne miejsca na samolotową pielgrzymkę do Rzymu i Castel Gandolfo w czerwcu oraz w październiku do Grecji szlakiem św. Pawła Apostoła. Informacje w zakrystii.

 14. Zapraszamy po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu.

 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.