V Niedziela Wielkanocna

1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na Wieczór Uwielbienia z Maryją. Początek o godz. 20.00. Zakończenie ok. 22.00. W programie modlitwa pieśniami, modlitwa spontaniczna, wystawienie Najświętszego Sakramentu. Organizatorami wieczoru modlitewnego jest Odnowa w Duchu Świętym oraz Wspólnota Przymierze Miłosierdzia.
2. W dniu dzisiejszym odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 17.00 - katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania
- o godz. 20.00 – katecheza dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego
3. Ojcowie jezuici zapraszają na uroczystości św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej jutro, tj. 16 maja. Początek uroczystości o godz. 18.00 Mszą świętą pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza na warszawskim Mokotowie.
4. W czwartek zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Józefa patrona rodzin i małżeństw. Nabożeństwo będzie połączone z nabożeństwem majowym, które rozpocznie się o godz. 19.30. Intencje będzie można złożyć pod ołtarzem przed Mszą świętą o godz. 19.00.
5. W sobotę o godz. 10.00 grupa ponad 50 dzieci przystąpi do Komunii świętej rocznicowej. Wcześniej dzieci wraz z najbliższymi, w piątek od godz. 17.00 przystąpią do sakramentu pokuty.
6. W przyszłą niedzielę, 22 maja, kolejne nabożeństwo do św. Rity patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.20 i będzie połączone z nabożeństwem majowym. Róże będzie można zakupić przed kościołem od godz. 18.00. Również intencje należy złożyć pod ołtarzem przed nabożeństwem.
7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na seminarium duchowne.
8. Urząd Miasta Legionowo zachęca mieszkańców do oddawania elektrośmieci, które zostaną odebrane bezpośrednio z miejsca zamieszkania po uprzednim zgłoszeniu. Najbliższe zbiórka elektrośmieci na terenie miasta odbędzie się w dniu 24 maja 2022 roku. Zgłoszenia można dokonywać pod numerem telefonu 22 766 40 91 lub 22 766 40 90 w godzinach pracy Urzędu.
9. Na czwartek, na godz. 19.45 zapraszamy przedstawicieli poszczególnych rejonów dekorujących ołtarze na Boże Ciało, celem omówienia tegorocznej procesji eucharystycznej. Spotkanie odbędzie się w kościele.
10. Prośba mieszkańców Bukowca A. Pragniemy poinformować, iż w dniu 20 maja 2022 roku (najbliższy piątek) o godz. 16.30 w Urzędzie Miasta Legionowo (sala konferencyjna), odbędzie się dyskusja publiczna nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Legionowo dla obszaru tzw. „Bukowiec A”. Jest to ostatnia i co ważne skuteczna prawnie możliwość wniesienia swoich uwag do zaproponowanych przez Prezydenta Miasta Legionowo rozwiązań. Brak uwag mieszkańców Legionowa, a w szczególności tzw. „Bukowca A”, do projektu przedłożonego do konsultacji przez Prezydenta Miasta, oznaczać będzie zgodę mieszkańców na zaproponowane zmiany.
11. Bardzo serdecznie dziękujemy za pełne poświęcenia prace porządkowe na terenie kościelnym w piątek i w sobotę. Aura nas nie oszczędzała. Po silnych wiatrach wiele było do zrobienia. Dziękujemy paniom i panom, na których można zawsze liczyć za pospieszenie z pomocą.
12. W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w lipcu wyjeżdżają na wakacyjny odpoczynek do Szklarskiej Poręby. Spotkanie odbędzie się w salce pod zakrystią.