Uroczystość Wniebowzięcia NMP

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Nasze oczy kierujemy ku Jasnej Górze i pielgrzymów którzy co roku udają się w pieszym pielgrzymowaniu do tronu Naszej Matki. Na każdej Mszy Św. obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów.
 2. 15 sierpnia to również dzień Wojska Polskiego i kolejna rocznica, 101 Cudu nad Wisłą. Dziękujemy Bogu za wolność, za Ojczyznę. Brońmy i dbajmy o naszą Ojczyznę.
 3. Również dzisiaj ma Mszy św. o godz. 9:00 zostaną poświęcone dwie ikony przedstawiające św. Józefa i Pana Jezusa Dobrego Pasterza autorstwa naszego lektora Jakuba Małek. Jakub sam wykonał – napisał te ikony i podarował je naszej parafii. Dziękujemy za ten dar i jednocześnie gratulujemy Jakubowi talentu w wykonywaniu tych dzieł.
 4. Nadal jeszcze trwa akcja „Weź plecak – daj wyprawkę”, Na podeście scholi znajdują się plecaki, które należy zabrać do domu i wypełnić przyborami szkolnymi. Plecaki z zawartością należy przynieść do środy włącznie. Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego nasze dary trafia do biedniejszych polskich rodzin zamieszkałych na Wileńszczyźnie.
 5. Prezydent Miasta Legionowo zaprasza na bezpłatny koncert pt. „Z Moniuszką o Moniuszce”, który odbędzie się w Sali Widowiskowej Urzędu Miasta Legionowo dnia 20 sierpnia w piątek o godz. 15:00. Na uroczystości spotkamy również Elżbietę Janowską-Moniuszko, potomkinię ojca polskiej opery narodowej.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 9:00 będziemy dziękować Ks. Marcinowi za jego roczną posługę w naszej parafii. Zapraszamy poszczególne grupy parafialne i wiernych do wspólnej modlitwy dziękczynnej za osobę i pracę duszpasterską ks. Marcina. Ksiądz Marcin w dniu 26 sierpnia rozpocznie posługę w par. M.B. Częstochowskiej w Zielonce
 7. Również w przyszłą niedzielę w godz. 13:30 – 18:00 na terenie przy kościele odbędzie się Piknik Rycerski. W programie walki rycerskie, nauka szermierki, szranki, turniej łuczniczy z nagrodami, warsztat garncarski, tkacki i inne zabawy oraz dmuchańce i wata cukrowa. Organizatorami pikniku są władze miasta i nasza parafia.
 8. W tym tygodniu zapraszamy na następujące nabożeństwa:
  • 19 sierpnia – czwartek – wspólne modlitwy do św. Józefa, patrona małżeństw i rodzin, po Mszy Św. o godz. 19:00
  • 22 sierpnia – niedziela – nabożeństwo do św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych, o godz. 18:30 (przed Mszą św. o 19:00). Różaniec tego dnia będzie odmawiany o godz. 18:00
 9. Powstała inicjatywa budowy Pomnika Dziecka Utraconego w Wieliszewie. Pomnik ma stać się miejscem zadumy i modlitwy, a dla „rodziców po stracie” możliwością godnego pochówku utraconych dzieci. Więcej informacji ma plakacie w gablocie, zawierającym również kod QR do dokonywania wpłat na ten szczytny cel.
 10. Dwa tygodnie temu prosiliśmy wszystkich wiernych o modlitwę w intencji ks. Abpa Henryka Hosera SAC, ciężko chorego dawnego ordynariusza naszej diecezji. Z żalem zawiadamiamy o śmierci biskupa seniora polecając go w modlitwie miłosierdziu Bożemu. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 20 sierpnia o godz. 12:00 w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie
 11. Bardzo serdecznie dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe – za zamiatanie, koszenie, grabienie itp. tym, którym na sercu leży dobro naszej parafii i estetyka naszego terenu.