Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W dniu wczorajszym grupa 90 dzieci klas III szkoły podstawowej przystąpiła do I Komunii świętej. Życzymy dzieciom trwałego zaprzyjaźnienia się z Chrystusem eucharystycznym, a rodzicom, aby każdego dnia prowadzili swoje dzieci drogą wiodącą do świętości.
2. Jutro, 22 maja zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 19.00 gdzie poświęcimy róże, a następnie po Mszy świętej nabożeństwie majowym skierujemy do naszej patronki modlitwy w różnych potrzebach. Wcześniej, o godz. 9.00 osoby niepełnosprawne i seniorzy będą mieć swoją Mszę świętą do tej szczególnej świętej.
3. We wtorek o godz. 17.00 odbędzie się ostatnia próba dla dzieci klas IV szkoły podstawowej przed Komunią świętą rocznicową, która odbędzie się w sobotę o godz. 10.00. Wcześniej, w piątek o godz. 16.45 dzieci, rodzice i rodzeństwo przystąpią do sakramentu pokuty.
4. W piątek 26 maja Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych Mamach tych żyjących jak i zmarłych.
5. Prezydent Miasta Legionowo zachęca do skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji. 26 maja w ratuszu, w godzinach od 9.00 do 15.00, będzie można wykonać m.in. badanie poziomu cukru, ciśnienia. Będzie możliwość otrzymania bezpłatnego pakietu badań w ramach profilaktyki 40 plus. Przewidziano również możliwość wyrobienia karty EKUZ oraz skorzystania z oferty instytucji i wystawców komercyjnych. Ponadto o 15.00 w sali konferencyjnej ratusza odbędzie się wykład dietetyka klinicznego pt.: „Zdrowa mama, zdrowe dziecko”. Szczegóły akcji znajdują się na stronie www.legionowo.pl.
6. W piątek, o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa w intencji naszych bliskich zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Wyjątkowo nabożeństwo majowe tego dnia będzie sprawowane o godz. 18.45.
7. W sobotę, w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na modlitewne czuwanie przed tą uroczystością. Zaczniemy Mszą świętą o godz. 19.00 i nabożeństwem majowym a następnie modlitwą uwielbienia i dziękczynienia z prośbami o dary Ducha Świętego. Nasze czuwanie zakończymy o godz. 22.00. Serdecznie zapraszamy.
8. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy czas wielkanocny, który zachęca nas do skorzystania z sakramentu pokuty i eucharystii. Jeśli nie byliśmy na święta wielkanocne u spowiedzi i komunii świętej, może warto aby skorzystać z tego daru do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, która kończy ten świąteczny czas.
9. Przyszła niedziela to również pierwsza rocznica oddania naszego miasta w opiekę bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy na wydarzenia, które przybliżają nam tę niebywałą postać. 28 maja w Legionowie obchodzić będziemy 1 rocznicę oddania naszego miasta w opiekę bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Już od 27 maja, tj. sobota będą odbywać się wydarzenia z tym związane. 27 maja o godz. 16.30 w parku św. Jana Pawła II odbędzie się spektakl Teatru A pt.: „Skwer Wyszyńskiego”. 28 maja o godz. 13.00 w parafii św. Jana Kantego zostanie odprawiona uroczysta Msza święta rocznicowa a homilię wygłosi ks. prof. Józef Kloch z Katedry Komunikacji Medialnej, Marketingu i Reklamy UKSW. 3 czerwca o godz. 9.00 odbędzie się piesza pielgrzymka do Instytutu Prymasowskiego w Choszczówce. Początek w parku św. Jana Pawła II.
10. W naszej parafii od przyszłej niedzieli pragniemy wprowadzić 28 dnia każdego miesiąca nabożeństwo do bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pierwsze już w przyszłą niedzielę połączone z nabożeństwem majowym o godz. 18.30.
11. Również za tydzień w niedzielę o godz. 17.30 spotkanie dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania. W ramach spotkania zaliczenie w formie pisemnej kolejnej partii znajomości katechizmu.
12. Bardzo serdecznie dziękujemy za prace porządkowe na naszym terenie kościelnym w minionym tygodniu. Pracy było dużo, pogoda słaba – deszczowa, ale przy wielkim zaangażowaniu tak wiele udało się zrobić. Dziękuję bardzo mocno tym, którzy mają wyczucie odpowiedzialności za kościół.
13. Od tego tygodnia rozpoczynają się prace przygotowawcze do uroczystości Bożego Ciała. Delegacje budujące poszczególne ołtarze będą prosić parafian odwiedzając ich w domach i mieszkaniach o wsparcie wystroju poszczególnych ołtarzy. Proszę o życzliwość i wyrozumiałość.