Uroczystość Świętej Rodziny

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy trudzili się przy dekoracji świątecznej kościoła i terenu parafialnego. Dziękujemy za przywóz choinek i ich ubieranie. Dziękujemy Warsztatom Terapii Zajęciowej św. Rity – osobom niepełnosprawnym i ich terapeutom za wykonanie tegorocznej szopki. Bóg zapłać.
2. Dziękujemy również wszystkim osobom zaangażowanym w roznoszenie opłatków po naszych domach i mieszkaniach. To był wielki trud i poświęcenie – tym bardziej jesteśmy wdzięczni.
3. W najbliższych dniach będziemy uczestniczyć w oktawie Uroczystości Narodzenia Pańskiego:
- w poniedziałek będziemy wspominać w liturgii św. Jana apostoła i ewangelisty
- we wtorek św. Młodzianków
4. W czwartek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych.
5. W piątek ostatni dzień starego roku – Sylwester. Zapraszamy na Mszę dziękczynną o godz. 18.00 i nabożeństwo gdzie będziemy podsumowywać dokonania niniejszego roku. Tego dnia ks. biskup udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.
6. W sobotę Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Zapraszamy na Msze święte o godz. 09.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 07.30.
7. Sobota to również I sobota miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, które będzie trwać do godz. 20.15.
8. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.30 z racji I Niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.45.
9. Za tydzień z racji przerwy świątecznej nie będzie spotkania dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
10. Tak jak ogłaszaliśmy z racji kolejnej fali pandemii i pojawiającego się nowego szczepu covid 19 kolęda w tym roku będzie przebiegała jak w zeszłym roku. Parafia podzielona została na poszczególne rejony, które będziemy zapraszać na specjalną dodatkową Mszę świętą o godz. 18.45 a w soboty o godz. 16.00. Kto by chciał aby kolęda odbyła się w tradycyjny sposób proszę o zgłoszenie się do zakrystii celem umówienia dogodnego terminu. Dokładny rozkład jest na stronie internetowej naszej parafii oraz jest rozdawany po każdej Mszy świętej wraz z ogłoszeniami.
11. 21 stycznia zostanie oddany do użytku szpital, który będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie z ul. Saszerów. W związku z tym Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poprosił przekazanie pisma, które możemy przeczytać na stronie internetowej naszej parafii.