Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – 24.06.2018r.

 1. W piątek dzieci i młodzież rozpoczęła wakacje. Dzisiaj na każdej Mszy Świętej dziękujemy Panu Bogu za miniony rok szkolny i prosimy o szczęśliwe wakacje.

 2. W okresie wakacji możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przed każdą Mszą świętą wieczorną, również niedzielną. W niedziele do południa bez zmian.

 3. Również w okresie wakacji ulega zmianie urzędowanie kancelarii parafialnej. Kancelaria będzie czynna w poniedziałki, wtorki, środy od godz. 19.30 do 20.30 i w soboty od 9.00 do 10.00.

 4. W środę w salce pod zakrystią o godz. 20.00 zebranie dla rodziców dzieci, które w lipcu i sierpniu wyjeżdżają na wyjazdy wakacyjne z naszej Parafii, a nie byli na spotkaniu w zeszłą niedzielę. Na spotkanie należy przynieść pozostałą część odpłatności. Nieobecność na spotkaniu będzie równoznaczna z rezygnacją z wyjazdu.

 5. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na ciężko chorego p. Marka, naszego parafianina, który ucierpiał na początku czerwca w wypadku autokaru na zakopiance. Obudził się ze śpiączki, zniknął obrzęk płuc, zaczęły pracować nerki, ale przed nim operacja na kręgosłup (zmiażdżone dwa kręgi) i na nogi, które są złamane. Prosimy o wsparcie w tym trudnym czasie ciężkich operacji pozwalających powrócić do domu do najbliższych.

 6. W przyszłą niedzielę I-sza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja Eucharystyczna i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 18.45. Po procesji zebranie dla Kółek Różańcowych.

 7. Zespół Szkół Salezjańskich w Legionowie ogłasza nabór do Liceum Ogólnokształcącego oraz do klas IV i VII Szkoły Podstawowej, a także nabór uzupełniający do klas V i VIII. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 8. W okresie wakacji zapraszamy do naszej świetlicy dla dzieci. Świetlica będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 14.00. W świetlicy będą zajęcia plastyczne, sportowe, informatyczne oraz wycieczki do muzeów, na basen, do kina, zoo i innych ciekawych miejsc. Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 14 lat.

 9. W piątek, 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00 i 19.00. Ofiary składane tego dnia na tacę tradycyjnie będą przeznaczone na Bazylikę św. Piotra w Rzymie. Tego dnia pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Piotrze w dniu jego imienin. Tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.

 10. W czwartek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych, gdyż  w piątek przypada Uroczystość świętych Piotra i Pawła.

 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.