Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla wszechświata

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Tego dnia oddajemy cześć Chrystusowi jako Królowi. O godz. 17.40 zapraszamy na nabożeństwo do Chrystusa Króla, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
2. We wtorek, tak jak każdego 28 dnia miesiąca, po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, patrona naszego miasta.
3. W tym tygodniu przypada:
- I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 16.30 do godz. 18.30
- I sobota miesiąca – po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny połączone z adoracją, która trwać będzie do godz. 20.15
- I niedziela miesiąca – po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.45
4. W czwartek, na Mszy świętej o godz. 18.000 odbędzie się obrzęd poświęcenia opłatków wigilijnych. Zapraszamy osoby, które w poprzednich latach roznosiły opłatki po naszych domach i te, które w tym roku chcą się włączyć w to dzieło, by tego szczególnego chleba miłości nie zbrakło na naszym stole.
5. W piątek, o godz. 19.00 w kawiarence katecheza przed chrzcielna. Biorą w niej udział rodzice dziecka, które będzie przyjmować sakrament chrztu oraz rodzice chrzestni i kandydaci na chrzestnych.
6. W piątek i sobotę w marketach legionowskich odbędzie się 14 zbiórka żywności z myślą o uboższej części naszych mieszkańców. Również i w naszym rejonie w Biedronce i w Kauflandzie będzie przeprowadzona taka zbiórka. Wezmą w niej udział osoby niepełnosprawne, seniorzy, ministranci, przedstawiciele grup parafialnych. Kto by chciał dołączyć do grona wolontariuszy, to zapraszamy w środę na godz. 19.00 do kościoła na spotkanie organizacyjne. Na spotkanie zapraszamy również i te osoby, które już wyraziły chęć wzięcia udziału w akcji zbierania żywności. Kochani prosimy Was w piątek i w sobotę, kiedy będziecie robić zakupy w Biedronce czy w Kauflandzie, o kupno dodatkowych produktów o przedłużonym terminie przydatności (mąka, cukier, makaron, olej, puszki żywnościowe, kawa, herbata itp.) i przekazanie ich wolontariuszom. Z góry dziękujemy.
7. W przyszłą sobotę zapraszamy na kolejne warsztaty cukierniczo-kulinarne. W programie robienie piernikowych ozdób świątecznych. W tę sobotę uczestnicy własnoręcznie wykonali i ozdabiali katarzynki. Zapraszamy dzieci, dorosłych a nawet całe rodziny. To dobry czas by konstruktywnie spędzić czas, poznając siebie nawzajem.
8. Za tydzień obchodzić będziemy I niedzielę adwentu. W tym roku adwent jest bardzo krótki bo trwa co prawda 4 niedziele, ale to są tylko 3 tygodnie. Już dzisiaj zapraszamy na Msze święte roratnie:
- w poniedziałki, środy i piątki o godz. 6.50
- we wtorki, czwartki i soboty o godz. 18.00
9. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 odbędzie się katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
10. 10 grudnia , za dwa tygodnie, organizujemy wyjazd autokarowy do naszego seminarium, na sztukę wystawioną przez kleryków III pt. „I co teraz?”. Wyjazd o godz. 14.00, powrót na godz. 18.00. Koszt wyjazdu to 15 zł. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi, młodzież i starszych. Zapisy już od dzisiejszej niedzieli do środy 6 grudnia.
11. Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe. Pracy było wiele po silnych wiatrach, które przechodziły przez Polskę. Nie wszystko zostało jeszcze zrobione. Zapraszamy w piątek i sobotę na godz. 8.00.
12. W poprzednich dniach i tygodniach zostało wymienione oświetlenie z żarnikowego na ledowe w prezbiterium. Zostały również zamontowane lampy naświetlające wieżę, które uległy spaleniu poprzez wypięcie się zera i zwiększenie napięcia na poziomie 280-290 W. Wszystkie te inwestycje z materiałami i montażem to koszt 20.000 zł. Nowe lampy pozwolą zmniejszyć zużycie energii, bo wspólnie płacimy 4300-4500 zł miesięcznie za sam prąd, tylko w kościele. Dziękujemy za pomoc firmom Lopi, Dorian, Ochotniczej Straży Pożarnej z Legionowa, Panu Andrzejowi Jasińskiemu z Warszawy za specjalistyczny dźwig do montażu oświetlenia.