Uroczystość Jezusa Chrystusa , Króla Wszechświata

1. Dzisiejszą niedzielą kończymy rok liturgiczny. Jeszcze kilka dni i rozpoczniemy nowy rok w liturgii kościoła I Niedzielą Adwentu. W dzisiejszą uroczystość po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja.
2. Również dzisiaj na Mszy świętej o godz. 11.00 wystąpi chór dziecięcy ze Szkoły podstawowej nr 8 pod kierunkiem Pani Anity Rodak – nauczycielki tamtejszej szkoły, a u nas prowadzącej scholę Fatima Canta. Bezpośrednio po Mszy świętej dzieci wystąpią z koncertem patriotycznym – nawiązującym do Święta Niepodległości. Prosimy o uczestnictwo w części artystycznej dzieci.
3. We wtorek 22 listopada, tak jak w każdym miesiącu, zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta i bezpośrednio po niej nabożeństwo do tej świętej patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Róże będzie można zakupić przed Mszą świętą o godz. 18.00. Również przed Mszą świętą będzie można złożyć intencje.
4. W czwartek w budynku Centrum Pomocy Rodzinie nieodpłatnie będzie przyjmował logopeda w godz. 17.00 – 18.00.
5. W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych.
6. Za tydzień I Niedziela Adwentu. Tego dnia odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 10.25 dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą
- o godz. 16.00 dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania; na spotkanie należy przynieść długopisy. Będzie zaliczenie z różańca i Głównych Prawd Wiary.
7. Zachęcamy do skorzystania z oferty naszych gabinetów rehabilitacyjnych. W dobie , gdzie tak trudno skorzystać z pomocy rehabilitantów, w naszym Centrum Wsparcia Fizycznego taką pomoc można uzyskać od ręki. Nie potrzeba skierowania od lekarza a wykwalifikowani fizjoterapeuci wyznaczą stosowne zabiegi do naszego schorzenia. W gabinetach rehabilitacyjnych możemy skorzystać z ultradźwięków, solluxu, laseru, pola magnetycznego, elektroterapii, masażu manualnego i ćwiczeń rehabilitacyjnych usprawniających narządu ruchu. Zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.00-18.00. Wszystkie urządzenia są nowe a kadra młoda, wykwalifikowana i z dużym doświadczeniem.
8. W ostatnim czasie zamontowaliśmy kolejne panele fotowoltaiczne rozszerzając wcześniej założone panele celem zmniejszenia rachunków za prąd. W lutym założyliśmy panele produkcyjne 14,6 kW a obecnie 10 kW. Obecna inwestycja kosztowała blisko 55.000 zł. Dziękujemy firmie Dorian za fachową, rzetelną i sprawną pracę montażową.
9. Harcerze zapraszają nas do kawiarenki na własnoręcznie wykonane ciasto i gofry. Poczęstują nas herbatą i kawą a nade wszystko miłą harcerską atmosferą.
10. Dziękujemy za czwartkowe i sobotnie prace porządkowe. Pracy było wiele, pogoda zimowa z pierwszym śniegiem, tym bardziej jesteśmy wdzięczni za trud i poświęcenie.
11. Prosimy o zamykanie drzwi wchodząc do kościoła. Kościół jest ogrzewany a to duże dzisiaj koszty. Prosimy o wzajemną troskę o ciepło w świątyni.