Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11.2017r.

 1. W sobotę w ubiegłym tygodniu ministranci, bielanki, schola i ich rodzice w SP 8 uczestniczyli we wspólnej zabawie integracyjnej w czasie której miały miejsce rodzinne konkursy, wiele zabaw zręcznościowych i innych radości. Dziękujemy tym, którzy twórczo włączyli się w przygotowanie zabawy, a zwłaszcza pani Marzenie Łyszkowskiej, która koordynowała całym przedsięwzięciem.

 2. Dzisiaj o godz. 16.00 w szarych pawilonach przy Warsztacie Terapii Zajęciowej św. Rity spotkanie dla małżeństw zainteresowanych formację we wspólnocie Domowego Kościoła.

 3. Trwają dalsze prace w prezbiterium nad ostatecznym wystrojem ołtarza. Prace zostaną zakończone w tym tygodniu. Z lewej strony patrząc na ołtarz została zamontowana mozaika ukazująca Matkę Bożą Ostrobramską.

 4. W poniedziałek nasz Ordynariusz, Jego Ekscelencja Ks. Abp Henryk Hoser SAC będzie obchodził 75. rocznicę swoich urodzin. Wszyscy mieszkańcy diecezji zaproszeni są na urodzinową Mszę św. w Katedrze Warszawsko - Praskiej o godz. 11.00. Wiek 75 lat jest w stanie kapłańskim okresem przejścia w stan spoczynku, dlatego od poniedziałku rozpocznie się proces przekazywania pasterskiej pieczy nad naszą diecezją koadiutorowi, Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi Romualdowi Kamińskiemu. Polecamy obu Księży Biskupów modlitewnej pamięci.

 5. Dyżur logopedy szkolnego w czwartek od 17.00 do 18.00 w szarych pawilonach przy Warsztacie Terapii Zajęciowej św. Rity.

 6. W tym tygodniu przypada:

  - I-szy piątek miesiąca - spowiedź od godz. 16.30;

  - I-sza sobota miesiąca - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie po Mszy Świętej o godz. 18.00 i trwać będzie do godz. 20.00.

  - I-sza niedziela miesiąca - po Mszy Świętej o godz. 12.30 nabożeństwo, o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez wspólnotę Domowego Kościoła. Zakończenie adoracji o godz. 17.45.

 7. W piątek i sobotę na górnym parkingu odbędzie się zbiórka makulatury z przeznaczeniem na misje.

 8. W piątek o godz. 19.00 w kościele katecheza chrzcielna. Zapraszamy rodziców dzieci, które w najbliższym czasie będą chrzczone oraz kandydatów na chrzestnych z naszej Parafii do wzięcia udziału w nauce.

 9. Za tydzień I-sza Niedziela Adwentu - czasu przygotowań do świąt Bożego Narodzenia i Paruzji - powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. W Adwencie zapraszamy na Roraty. W poniedziałki, środy i piątki o godz. 6.50 rano, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 18.00.

 10. Przed kościołem można kupić albumiki poświęcone naszej Parafii wraz z kalendarzem parafialnym w kwocie 15 zł.

 11. Od piątku w Kauflandzie na os. Piaski i Biedronce w Michałowie - Reginowie wolontariusze, młodzież, harcerze, ministranci, schola, bielanki wraz z rodzicami oraz osoby niepełnosprawne z naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej św. Rity wraz z wychowawcami zbierają żywność z myślą o biedniejszej części naszego społeczeństwa. Po segregacji paczki żywnościowe będą wydawane po przyszłej niedzieli.

 12. Ogłaszamy konkurs na szopkę bożonarodzeniową. Konkurs skierowany jest do dzieci od 5 do 14 lat. Szopka ma być bryłą przestrzenną, zrobioną własnoręcznie przy niewielkiej pomocy rodziców. Można zrobić szopkę z dowolnego materiału. Na wszystkich będą czekać dyplomy i upominki, a na zwycięzców wartościowe nagrody. Szopki należy podpisać w widocznym miejscu i położyć w kaplicy chrzcielnej do piątku, 23 XII br. włącznie.

 13. Nauczyciele religii ze Szkoły Podstawowej nr 8 przygotowali serduszka z imieniem dziecka i podstawowymi informacjami. Serduszko niebieskie to chłopiec, a czerwone to dziewczynka. Serduszko możemy zabrać ze sobą i zrobić paczkę dla ucznia, którą należy przynieść do kościoła do niedzieli, 10 grudnia włącznie. .

 14. W najbliższy wtorek nasz ks. Zdzisław będzie obchodził dzień swoich imienin. Już dzisiaj solenizantowi życzymy wiele zdrowia, wszelkiej pomyślności i Bożego błogosławieństwa.

 15. Legionowskie Stowarzyszenie Amicus i Warsztat Terapii Zajęciowej św. Rity pragnie serdecznie podziękować panu Michałowi Margisowi, właścicielowi firmy gastronomicznej "Gruba Kaśka" za nieodpłatne dwuletnie przekazywanie prawie 30 obiadów na rzecz podopiecznych i włączenie się w inne dzieła na rzecz osób niepełnosprawnych.

 16. Dziękujemy również panu Jerzemu Zalewskiemu, właścicielowi firmy hydraulicznej, za nieocenioną pomoc w budowie pawilonów przy Warsztacie Terapii Zajęciowej św. Rity oraz za inne prace hydrauliczne.

 17. Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe na naszym terenie kościelnym.

 18. Zachęcamy do skorzystania z kawiarenki parafialnej. Dzisiaj każdy oczekujący będzie mógł całkowicie gratis skosztować chleba z pysznym smalcem, własnoręcznie wykonanym przez naszych kapłanów - ks. Zdzisława i ks. Wojciecha. Autorem tego pomysłu był Arkadiusz.

 19. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na spłatę ostatnich prac wykonywanych w prezbiterium.

 20. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Obok tygodników są również nowe numery miesięczników: "Różaniec", "Tak Rodzinie", "Anioł Stróż".