Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24.11.2019r.

 1.  W tym tygodniu kończymy rok liturgiczny. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nowy rok w życiu Kościoła poświęcony Eucharystii. Przyszła niedziela to I-sza Niedziela Adwentu.

 2.  Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, krótka adoracja i wspólna modlitwa litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przypominamy, że udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią dzisiaj publicznie akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi "O, Jezu najsłodszy, Odkupicielu" (przy zachowaniu zwykłych warunków, czyli m.in. będąc w stanie łaski uświęcającej).

 3.  Przypominamy, że do środy włącznie przynosimy paczki dla dzieci z biedniejszych polskich rodzin zamieszkałych na Litwie w Kowalczukach, Jałówce i Turmontach. Do każdej paczki należy przykleić serduszko, które w ubiegłą niedzielę pobraliśmy z kościoła.

 4.  Jeszcze dzisiaj o godz. 10.25 odbędzie się katecheza dla dzieci klas III SP przed Pierwszą Komunią świętą, a o godz. 16.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

 5.  Również dzisiaj o godz. 17.15 do salki pod zakrystią zapraszamy rodziców ministrantów, bielanek i scholi na spotkanie dotyczące pracy formacyjnej - służby przy ołtarzu w Adwencie i czasie Bożego Narodzenia.

 6.  W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach rocznych.

 7.  Od przyszłej niedzieli będzie można zakupić świece Caritas na stół wigilijny.

 8.  W piątek na Mszy świętej wypominkowej zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Osoby, które w zeszłym roku roznosiły opłatki po naszych domach zapraszamy i w tym roku, by włączyli się w trud roznoszenia opłatków. Zapraszamy i inne osoby, które chcą się włączyć w to dzieło. Ze Stanisławowa Drugiego zapraszamy mieszkańców na spotkanie, gdyż dotychczasowe osoby zrezygnowały z roznoszenia opłatków ze względu na stan zdrowia. Jeśli z poszczególnych rejonów nie będzie przedstawicieli, to opłatki będą do nabycia w kościele.

 9.  W przyszłą niedzielę z racji I-szej Niedzieli Miesiąca po Mszy świętej o godz. 12.30 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.45. O godz. 15.00 wspólnie ze wspólnotą Domowego Kościoła odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 10.  Dzisiaj kawiarenka parafialna jest nieczynna.

 11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.