Świetlica parafialna tętni życiem

Już od 25 czerwca świetlica parafialna tętni życiem. Dzieci rozpoczęły wakacje i aktywnie spędzają je w gronie rówieśników grając razem, bawiąc się i jeżdżąc na wycieczki. Na świetlicę od poniedziałku do piątku przychodzi duża grupa dzieci, tutaj nikomu nie grozi nuda!
W czwartek 28.06 wybraliśmy się do warszawskiego zoo. Mimo pochmurnego poranka słońce wyszło jakby specjalnie dla nas! Byliśmy pod wrażeniem ogromnych słoni, kolorowych ptaków, bawiących się małp i wysokich żyraf. Był czas na lody, kupienie pamiątek i wspólne zdjęcia.
Już dzień później przyszedł czas na kolejną fascynującą wycieczkę! Tym razem odwiedziliśmy planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Na początku rozłożyliśmy się wygodnie w fotelach i podziwialiśmy piękne nocne niebo z gwiazdami na wyciągnięcie ręki. Słuchaliśmy opowiadania o tym jak nazywają się różne gwiazdozbiory i mogliśmy zobaczyć jakie kształty przedstawiają. Następnie obejrzeliśmy bajkę o niedźwiedziu i pingwinie, którzy polecieli w kosmos własnoręcznie skonstruowaną rakietą, aby rozwikłać zagadkę nocy polarnej. Dlaczego noc na biegunie północnym i południowym trwa całe pół roku? My już wiemy 😉
Obejrzyj najświeższe zdjęcia!

Danusia Morawska