Różaniec do granic

W kościele MB Fatimskiej lub we własnym domu

0d 1 do 8 listopada o 15:00

Pokutujemy za wszystkie grzechy aborcji dokonane w Polsce.
Prosimy dusze czyśćcowe o modlitwę, ofiarowujemy odpusty
Przepraszamy dzieci nienarodzone, przyjmujemy je do naszych rodzin i prosimy o modlitwę za nas.

Owocem tej wielkiej modlitwy Polaków może być przywrócenie nadziei, wiary i przyjęcie pokoju Bożego.

 

W Polsce niemal każda rodzina może mieć bliskich, którzy odeszli jeszcze przed narodzeniem i często nikt o nich nie pamięta.

Dzieci, które nie mają imion, których nikt nie uznał, nie przygarnął - całkowicie wykluczone z rodziny. Dzieci nienarodzone, które nie przyszły na świat, bo im na to nie pozwolono.

Jest też wiele dzieci, które nie przyszły na świat z przyczyn naturalnych.

Chcemy zaprosić do modlitwy, która ma pomóc ukoić ból, który nie raz pojawia

się po wielu latach.

 

Oktawa przebaczenia i uzdrowienia

W trzecią rocznicę Różańca do Granic organizatorzy ruszają z nową akcją. Tym razem będzie trwała aż osiem dni; od 1 do 8 listopada. Ale to nie jedyne różnice.

W tym roku nie idziemy na granice, ale będziemy modlić się nad grobami naszych          bliskich- wyjaśnia Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta - będziemy             prosić o przebaczanie wszystkie dzieci nienarodzone, które zostały zabite na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. Dzieciom, które odeszły           naturalnie będziemy dziękować za ich obecność. Wszystkich nienarodzonych będziemy prosić o wstawiennictwo.

W ten sposób wszystkie polskie rodziny, będą mogły przyjąć do siebie dzieci nienarodzone, a one będą mogły wreszcie poczuć, że są członkami naszych rodzin - synami, córkami, braćmi, siostrami lub kuzynami. I że są traktowane jak inne dzieci: jako osoby, istoty ludzkie - to tak, jakby nadać im po latach obywatelstwo. Pragniemy głośno wołać o ich wstawiennictwo przed Bogiem Ojcem.

Zachęcamy też, aby ofiarować odpust zupełny za dusze, które cierpią w czyśćcu z powodu grzechów przeciw życiu - dodaje Bodasiński.

Specjalnie na to wydarzenie zostanie ułożona modlitwa, w której będzie zawarte wołanie do Boga Ojca, by śmierć nie miała dostępu do naszych rodzin.

Po odmówieniu modlitwy na cmentarzu, 1 listopada,  organizatorzy zachęcają do zapalenia poświęconego znicza.

Do udziału w wydarzeniu zaproszone też są wszystkie polskie parafie, a także kościoły polonijne. Zapraszamy do rejestracji parafii na stronie www.rozaniecdogranic.pl. Każda parafia może stać się punktem modlitwy, w którym przez 7 dni – od 2 do 8 listopada, będzie trwała codzienna modlitwa pokutna

Na te dni mamy też przygotowane rozważania różańcowe na podstawie homilii, dzienników,    wspomnień: księdza Jerzego Popiełuszki, kard. Stefana Wyszyńskiego, Maksymiliana Kolbe, siostry Faustyny, Jana Pawła II, ks. Franciszka Blachnickiego, ks. Pawlukiewicza oraz Alicji Lenczewskiej -proponuje Agnieszka Kminikowska, specjalista od PR w fundacji Solo Dios Basta - teksty rozważań będzie można ściągnąć ze naszej strony internetowej.

 

Przyłącz się do akcji!

Jeśli z różnych powodów w Waszych kościołach nie będą mogły odbyć się nabożeństwa pokutne, to zapraszamy Was, byście organizowali je sami w założonych przez siebie punktach modlitwy - przy kaplicy przydrożnej, pod krzyżem, w salce katechetycznej, w hali sportowej, we własnym domu lub gdziekolwiek indziej.

Jaką konkretnie formę przyjmie Różaniec do Granic, naprawdę zależy od nas wszystkich.

Musimy również mieć na uwadze obostrzenia związane z epidemią koronawirusa.

Zwracamy się z ogromną prośbą, aby respektować zarządzenia władz i zachować wszelką ostrożność. Chcemy z całą mocą podkreślić, że gdziekolwiek będzie można nam przebywać w tych dniach, nasza szczera modlitwa z głębi serca na pewno zostanie przyjęta!

Prosimy, by poinformować o Różańcu wszystkie osoby ze swojego otoczenia – rodzinę, znajomych, księży, wiernych. Prosimy też o naklejanie plakatów i rozdawanie ulotek pobranych z naszej strony. Zachęcamy też do udostępniania znajomym postów w mediach społecznościowych. Przysyłajcie nam filmik zachęcające do wzięcia udziału w akcji. Można zrobić naprawdę dużo, a my za wszystko już.

 

Mamy też w sercu osoby cierpiące, przykute do łóżka, uzależnione od decyzji innych, wykluczone. I Wy możecie przeżyć Różaniec do Granic Nieba tak samo głęboko jak inni. Wiemy jak wielką wartość w oczach Boga ma Wasza modlitwa.

Zapraszamy Was i potrzebujemy Was.

Duchowe owoce

Różaniec do Granic Nieba to wydarzenie, które może mieć ogromny wpływ na Polskę i polskie rodziny - przekonuje Maciej Bodasiński-wierzymy, że rezultatem tej wielkiej modlitwy Polaków będzie wzmocnienie nadziei, pojednanie i uzdrowienie. Przyjęcie pokoju Bożego w życiu pojedynczych osób, rodzin i całego społeczeństwa.

Od naszej wspólnej modlitwy zależy przyszłość naszego kraju.