Poniedziałek Wielkanocny

1. Obecnie trwamy w oktawie Wielkanocnej i przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Miłosierdzia. Każdego dnia do Niedzieli Bożego Miłosierdzia uczestniczymy w nowennie podczas której będziemy modlić się koronką do Bożego Miłosierdzia po ostatniej Mszy świętej wieczornej.
2. 13 kwietnia, w czwartek, o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji firm działających na naszym legionowskim rynku. Od lat właściciele firm, pracownicy każdego 13 dnia miesiąca polecają swoją przyszłość opiece Matki Bożej Fatimskiej. Kto by jeszcze chciał się włączyć w modlitwę proszę o zgłaszanie swej firmy w zakrystii.
3. W piątek, 14 kwietnia o godz. 19.00 w salce pod zakrystią odbędzie się konferencja przed sakramentem chrztu świętego. Przypominamy, że biorą w niej udział rodzice dzieci, które mają być ochrzczone w naszej parafii, bądź będą prosić o zgodę na chrzest w innej parafii oraz chrzestni i kandydaci na chrzestnych z naszej parafii
4. Za tydzień, w niedzielę, uroczystość Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 w godzinie łaski zapraszamy do kościoła na specjalne nabożeństwo, aby jak najwięcej skorzystać ze skarbca Bożego Miłosierdzia.
5. Również w przyszłą niedzielę odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 10.25 – katecheza dla dzieci klas IV szkoły podstawowej przed uroczystością rocznicy Komunii świętej
- o godz. 17.00 dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
6. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Zapraszamy osoby, które pragną w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalne małżeństwo do skorzystania z katechez przedmałżeńskich. Zapraszamy na godz. 19.00 do salki pod zakrystią.
7. W środę i czwartek o godz. 19.00 w kościele rozpoczynają się próby dzieci przed uroczystością I Komunii św.
- w środę – grupa I (Komunia święta o godz. 10.00)
- w czwartek – grupa II (Komunia święta o godz. 11.45).
Obecność obowiązkowa.
8. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.
9. W piątek, 14 kwietnia, przypada 1057 rocznica Chrztu Polski.
10. Od Niedzieli Bożego Miłosierdzia przez dwa miesiące będzie można skorzystać z darmowych zabiegów fizykoterapeutycznych (laser, lampa soluks, pole magnetyczne, megatronic, sale ćwiczeń rehabilitacyjnych i masaż leczniczy) oraz porad prawnika, psychologa czy poradni życia małżeńskiego z mediacją rodzinną. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na ulotkach na stolikach za ławkami. Zadanie dofinansowane przez Gminę Miejską Legionowo.
11. Na przełomie września i października organizujemy samolotowo-autokarową pielgrzymkę do Turcji szlakiem 7 kościołów Apokalipsy. Więcej informacji w gablocie przy wejściu do kościoła oraz na ulotkach na stolikach za ławkami.
12. Dziękujemy tym, którzy aktywnie zaangażowali się w przygotowanie kościoła i terenu przy kościele na święta. Dziękujemy za trud, poświęcenie, czas i chęci w służbie Bogu przez troskę o estetykę świątyni i terenu kościelnego. Dziękujemy służbom mundurowym za zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej ulicami parafii oraz procesji rezurekcyjnej.
13. Za tydzień, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia taca przeznaczona będzie na Caritas naszej diecezji i wszystkie dzieła miłosierdzia podejmowane przez Caritas.