Odpust Matki Bożej Fatimskiej – 13.05.2018r.

 1. Dzisiaj 13 maja w naszej Parafii przeżywamy uroczystość odpustową. Uroczystą Mszę Świętą o godz. 12.30 i procesję różańcową poprowadzi pochodzący z naszej Parafii ks. kanonik Maciej Miętek - obecnie Notariusz Kurii Warszawsko - Praskiej. Pełen program uroczystości >>TUTAJ<<.

 2. Wczoraj 184 dzieci na Mszach Świętych o godz. 10.00 i 12.00 przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 17.00 przeżywać będą Biały Tydzień. Dzieciom życzymy trwałego zaprzyjaźnienia się z Chrystusem Eucharystycznym, a rodzicom aby byli dobrymi przewodnikami w drodze do świętości.

 3. Jutro nabożeństwo majowe wyjątkowo po Mszy Świętej o 18.00.

 4. Również jutro od godz. 16.00 spowiedź dla dzieci i rodziców przed Rocznicą Komunii Świętej, która będzie miała miejsce w najbliższą sobotę o godz. 10.00.

 5. W poniedziałek święto św. Macieja, a w środę święto św. Bartłomieja. Zapraszamy na Msze Święte o 18.00 i 19.00. W naszych modlitwach pamiętajmy o solenizantach.

 6. W tym tygodniu przedstawiciele naszej Parafii mogą zapukać do naszych domów zbierając ofiary na kwiaty i dekoracje na Boże Ciało, które w tym roku będzie 31 maja.

 7. Są jeszcze wolne miejsca na samolotową pielgrzymkę do Rzymu i wielu innych interesujących miejsc, które w większości tradycyjnych pielgrzymek nie są dostępne. Więcej informacji w zakrystii.

 8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy osoby niepełnosprawne zrzeszone w Kole Dzieci specjalnej troski, które to osoby będą rozprowadzać znaczki z logo TPD i w ten sposób zbierać fundusze na turnusy rehabilitacyjne w wakacje.

 9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielonych Świątek, która kończy okres Wielkanocy. Zapytajmy się czy w tym czasie skorzystaliśmy ze Spowiedzi i Komunii Świętej.

 10. W sobotę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 19.00, a następnie na nabożeństwo majowe i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. O godz. 21.00 zapraszamy do włączenia się w adorację prowadzoną przez Kręgi Domowego Kościoła. O godz. 22.00 każdy z nas będzie miał możliwość przystąpienia przed ołtarzem do indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

 11. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 wymiana tajemnic różańcowych dla dzieci i rodziców modlących się na Różańcu w naszych Rodzinnych Kołach Różańcowych.

 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 13. Zapraszamy po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu. Dostępna również nowość, specjał rodziców naszych ministrantów i osób ze scholi - owocowy shake.