Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 01.04.2018r.

 1. Składamy serdeczne podziękowania tym, którzy przyczynili się do organizacji, dekoracji i głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego:

  - panu Ireneuszowi Półgęskowi za relację fotograficzną naszych liturgii,

  - paniom i panom, którzy budowali Ciemnicę i Grób Pański,

  - paniom i panom sprzątającym teren kościelny,

  - Warsztatom Terapii Zajęciowej św. Rity, podopiecznym i wychowawcom za nasadzanie kwiatów i uruchomienie fontann,

  - osobom przygotowującym i zabezpieczającym trasę naszej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej,

  - scholi pod kierownictwem p. Anity Rodak za oprawę muzyczną,

  - p. Dorocie Bonisławskiej, naszej organistce za oprawę organową,

  - p. Jackowi Zawadzie, naszemu kościelnemu za pomoc w kwestiach formalnych naszych obu Dróg Krzyżowych, a także Procesji Rezurekcyjnej i przygotowaniu liturgicznemu kościoła,

  - pp. Wiesławowi i Jadwidze Nawrockim za dbałość codzienną i świąteczną w kwestii czystości naszej świątyni,

  - Straży Miejskiej i Policji za zabezpieczenie tras Dróg Krzyżowych i Procesji Rezurekcyjnej,

  - księżom Arkadiuszowi, Zdzisławowi i Wojciechowi za posługę w konfesjonale i czynny udział w liturgiach Triduum Paschalnego,

  - ministrantom, lektorom i bielankom za gorliwą służbę.

 2. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - Msze Święte o godz. 6.30 (Rezurekcja), 11.00, 12.30 (chrzcielna), 14.00(ślubna), a także wieczorem o 18.00. Dzisiaj nie ma Mszy o 7.30 i 9.00.

 3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Drugi Dzień Świąt. Tego Dnia Msze Święte według porządku niedzielnego, czyli 7.30, 9.00, 11.00, 12.30(chrzcielna), 18.00. Jutro przeżywamy także 13-tą rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. O godz. 21.00 zapraszamy pod pomnik św. Jana Pawła II na wspólną modlitwę różańcową.

 4. Do niedzieli Miłosierdzia w kościele po wieczornej Mszy Świętej (w święta o godz. 17.45) będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia w ramach nowenny przed Świętem Miłosierdzia.

 5. W tym tygodniu przypada:

  - I-szy czwartek miesiąca - adoracja do godz. 21.00;

  - I-szy piątek miesiąca - spowiedź od godz. 16.30;

  - I-sza sobota miesiąca - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny po Mszy Świętej o godz. 18.00 i trwać będzie do godz. 20.00;

  - I-sza niedziela miesiąca - wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 12.30 i trwać będzie do godz. 17.45;

 6. W piątek na godz. 16.00 zapraszamy wszystkie dzieci, które chodziły do naszego kościoła na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Należy przynieść ze sobą planszę z naklejkami.

 7. Dnia 7 kwietnia (sobota) w kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie odbędzie się wieczór poświęcony św. Janowi Pawłowi II w związku z 13-tą rocznicą śmierci Papieża.

 8. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy tego dnia na godz. 15.00 do kościoła na godzinę specjalnych łask. Będziemy wspólnie modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia i rozważać Orędzie Bożego Miłosierdzia.

 9. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 rozstrzygnięcie konkursu na pisankę i palmę wielkanocną. Po tej Mszy Świętej także wymiana tajemnic różańcowych dla dzieci.

 10. Również za tydzień o godz. 19.00 rozpoczynamy nową edycję kursu przedmałżeńskiego. Konferencje odbywać się będą w szarych pawilonach.

 11. W piątek i w sobotę na górnym parkingu zbiórka makulatury z przeznaczeniem na misje.

 12. Są jeszcze wolne miejsca na samolotową pielgrzymkę do Rzymu i Castel Gandolfo w dniach 9-14 czerwca 2018 roku oraz do Grecji szklakiem św. Pawła Apostoła w dniach 14 - 21 października 2018 roku.

 13. Spotkanie dla wyjeżdżających do Rzymu i chętnych w sobotę o godz. 19.00 w salce pod zakrystią.

 14. Spotkanie dla wyjeżdżających do Grecji i chętnych w sobotę o godz. 19.30 w salce pod zakrystią. Na spotkanie należy przynieść drugą część odpłatności za wyjazd.