I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018r.

 1. Dzisiaj o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas IV SP przed rocznicą I-szej Komunii Świętej, a za tydzień o 10.25 katecheza dla dzieci klas III SP przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.

 2. W tym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Odbędą się one w czwartek, piątek i sobotę. Godziny te same jak w innych latach. Msza Święta z naukami o godz. 9.00, 16.30 (dla dzieci), 18.00, 19.45. W piątek droga krzyżowa dla dzieci o 16.00, a dla dorosłych o godz. 19.00.

 3. W środę o godz. 18.00 ze względu na rekolekcje będzie odprawiana Msza Święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych.

 4. Zachęcamy do dobrego skorzystania z daru rekolekcji. Nie będzie już drugich rekolekcji przed świętami wielkanocnymi, dlatego już teraz skorzystajmy z daru Spowiedzi Świętej i Mszy Świętej. Program rekolekcji: >>TUTAJ<<.

 5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są sprawowane od dzisiaj przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.

 6. W przyszły poniedziałek witać będziemy kopię Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. O godz. 18.45 na skrzyżowaniu ulic Strużańskiej i Orląt Lwowskich zgromadzimy się, aby już tam zaprosić Matkę Bożą do nas, do naszej Parafii. O godz. 19.00 pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Kazimierza Romaniuka zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta na powitanie Obrazu w naszej wspólnocie parafialnej. W nocy poszczególne rejony, grupy parafialne będą mieć swoje godziny czuwania. Zapraszamy do zapoznania się z programem i wzięcia udziału w czuwaniu. Program peregrynacji >>TUTAJ<<.

 7. W październiku planujemy samolotową pielgrzymkę do Grecji szlakiem św. Pawła Apostoła. Zapraszamy na spotkanie informacyjne w przyszłą niedzielę na godz. 16.30 do salki pod zakrystią.

 8. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących  nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie przy ul. Królowej Jadwigi 11 serdecznie zapraszają Kandydatów do klas pierwszych Liceum oraz ich Rodziców na dzień otwarty: 28 lutego 2018r. (środa) o godzinie 18.00.

 9. Serdecznie zapraszamy na prelekcję dra Artura Bojarskiego "Kościoły powiatu legionowskiego - dzieje i architektura", która odbędzie się Filii Piaski Muzeum Historycznego w Legionowie (obok Zespołu Szkół) dzisiaj o godz. 15.00.

 10. Prezydent Miasta Legionowo zaprasza na wykład pt. "Produkty z ula dla zdrowia i urody", który poprowadzi  ks. dr Eugeniusz Marciniak - autor wielu książek dotyczących pszczelarstwa i apiterapii. Wykład zostanie wygłoszony 24 lutego o godz. 12.00 w sali widowiskowej Urzędu Miasta w Legionowie. Szczegółowe informacje na plakacie.

 11. P. Roman Smogorzewski Prezydent Miasta Legionowo i P. Zenon Durka Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury serdecznie zapraszają na dramat muzyczny teatru ITP z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Spektakl odbędzie się w dniu 18 lutego 2018r. o godz. 19.00 w sali widowiskowej Ratusza Miejskiego w Legionowie przy ul. Piłsudskiego 41. Wstęp wolny.

 12. Zapraszamy po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu.

 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.