Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 16.06.2019r.

Układ Mszy Świętych, Spowiedzi świętej i kancelarii parafialnej w wakacje: >>TUTAJ<<

 1. W tym tygodniu kończymy rok szkolny. W środę dzieci ostatni raz idą do szkoły. Za zakończony rok będziemy dziękować w czwartek w uroczystość Bożego Ciała. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego każdego dnia 15 minut przed rozpoczęciem Mszy świętej oraz na każdej Mszy świętej w uroczystość Bożego Ciała.

 2.  W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Tego dnia Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 19.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Tego dnia nabożeństwo czerwcowe o 18.30.

 3.  Procesja eucharystyczna w Boże Ciało przejdzie tak samo, jak przed laty. Poszczególne ołtarze budują przedstawiciele poszczególnych rejonów. Dzieci komunijne i rocznicowe na procesję przychodzą w strojach komunijnych.

 4.  Przez oktawę Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym będą miały miejsce procesje eucharystyczne po naszym terenie kościelnym. Wyjątkowo w sobotę nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna odbędą się po Mszy świętej o godz. 18.00, gdyż o 19.00 modlić się będziemy do św. Rity w ramach comiesięcznego nabożeństwa do tej szczególnej świętej.

 5.  W sobotę grupa 46 dzieci wyjeżdża na tygodniowy wypoczynek w góry do Szklarskiej Poręby. O godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza święta, po której nastąpi pakowanie bagaży i wyjazd. Wyjeżdżającym życzymy szczęśliwej drogi, pobytu i powrotu do najbliższych. Niech Matka Boża Fatimska ma całą grupę w swojej opiece.

 6.  W czasie wakacji będzie czynna nasza świetlica. Zajęcia rozpoczynamy od 1 lipca. Zapraszamy w godz. 9.00 - 14.00. Obok zajęć plastycznych i sportowych, będą również wyjazdy do kina, na basen, do parków rozrywki.

 7.  Dla dzieci na wakacje są również inne propozycje. Stosowny plakat zamieszczony jest w gablocie.

 8.  Jeszcze dzisiaj w Muzeum Historycznym na Piaskach odbędzie się prelekcja dra Artura Bojarskiego pt. "Willa Kozłówka - nowe fakty". Początek o godz. 15.00.

 9.  Jak w każdą niedzielę po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu.

 10.  Dziękujemy paniom i panom za piątkowe i sobotnie prace na terenie kościelnym.

 11.  Zachęcamy do lektury diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.