Niedziela Najświętszej Trójcy

1. W dniu dzisiejszym na Mszy świętej o godz. 09.00 gościć będziemy zespół Młodzież 50+ ze Stanisławowa II, który zapewni oprawę Mszy świętej i bezpośrednio po niej da krótki koncert pieśni maryjnych i nie tylko, z myślą o mamach z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Matki.
2. Również dzisiaj o godz. 17.45 odbędzie się katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania, a o godz. 20.00 kolejna nauka przedmałżeńska w ramach kursu przedmałżeńskiego.
3. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy na Msze święte o godz. 07.30, 09.00, 11.00 i 19.00. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12.30, gdyż będziemy wtedy uczestniczyć w procesji eucharystycznej. Procesja wyruszy po Mszy świętej o godz. 11.00 trasą z ubiegłego roku: ul. Długą, serwisówką ul. Zegrzyńskiej, ul. Tatrzańską a następnie ul. Orląt Lwowskich do kościoła. Zachęcamy wiernych poszczególnych rejonów do włączenia się w dekoracje ołtarzy eucharystycznych.
4. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, do włączenia się w procesję eucharystyczną. Zapraszamy bielanki, ministrantów, lektorów, scholę do jak najliczniejszego uczestnictwa w uroczystości Bożego Ciała.
5. Przez oktawę uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne, które będą się odbywać po Mszy świętej o godz. 19.00 i nabożeństwie majowym czy czerwcowym. W niedzielę procesja będzie po Mszy świętej o godz. 12.30 z racji I niedzieli miesiąca.
6. W piątek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych.
7. W tym tygodniu przypada :
- I sobota miesiąca – po Mszy świętej o godz. 19.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, które będzie trwać do godz. 21.00
- I niedziela miesiąca – po Mszy świętej o godz. 12.30 procesja eucharystyczna i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 18.30 czyli do momentu rozpoczęcia nabożeństwa czerwcowego.
8. W tym tygodniu rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W dni powszednie nabożeństwo jest sprawowane o godz. 19.30 a w niedziele i święta o godz. 18.30.
9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy kolejny Dzień Dziękczynienia. Tradycyjnie w całej Polsce przed kościołami zbierane są ofiary na dokończenie budowy świątyni Opatrzności Bożej.
10. Również w przyszłą niedzielę o godz. 17.45 odbędzie się katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
11. Za tydzień, w niedzielę, w Muzeum Historycznym na Piaskach o godz. 15.30 odbędzie się wykład pana dr Artura Bojarskiego pt.: „Lata dwudzieste, lata trzydzieste…Historyzm i modernizm w architekturze Legionowa”. Wstęp wolny.
12. Dziękujemy za pełne poświęcenia prace porządkowe w piątek i w sobotę. Pracy było bardzo wiele, tym goręcej dziękujemy tym, którym dobro kościoła parafialnego leży na sercu. Na środę i na sobotę na godz. 08.00 zapraszamy do dalszych prac na naszym terenie kościelnym.