Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dzisiejszą niedzielą kończymy okres Bożego Narodzenia. Co prawda choinki i kolędy choć w ograniczonym zakresie pozostają z nami do 2 lutego czyli do uroczystości Ofiarowania Pańskiego.
2. Jeszcze dzisiaj odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 17.00 katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania
- o godz. 19.00 dla rodziców dzieci komunijnych
3. Za tydzień rozpoczynają się ferie zimowe. W czasie ferii nie będzie katechezy dla dzieci i młodzieży przygotowujących się do sakramentów świętych. W ostatnią niedzielę ferii a zarazem stycznia o godz. 10.25 odbędzie się katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą.
4. W okresie ferii zimowych zapraszamy dzieci do skorzystania z oferty naszej świetlicy. Zajęcia będą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. 09.00-14.00. W programie: zajęcia plastyczne, sportowe, rekreacyjne, gry, zabawy, wyjazdy do parków rozrywki, do kina, muzeów. Serdecznie zapraszamy.
5. W najbliższą sobotę w godz. 10.00-13.00 zapraszamy na kolejne warsztaty kulinarne. W programie: wykonywanie piernikowego serca na Dzień Babci i Dziadka, pieczenie chleba z nadzieniem – niespodzianką, wytwarzanie i dekorowanie kruchych ciasteczek dla zakochanych, cuda z czekolady, szarlotka królewska, cukrowe figurki na tort, pierniki, wykwintne desery. Spotkania odbywają się w budynku Klubu Seniora. Warsztaty tak są przygotowane, że z powodzeniem poradzi sobie z zadaniem zarówno pięcio-, jak i stulatek. Nie może na nich zabraknąć degustacji samodzielnie wykonanych frykasów, są też liczne konkursy z nagrodami, zabawy i śpiewanki.
6. W piątek Ksiądz Arkadiusz będzie obchodził dzień swoich imienin. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach, a swoją wdzięczność wyrazimy w przyszłą niedzielę składając życzenia i wręczając kwiaty jako symbol naszej wdzięczności i uznania.
7. W ubiegłą niedzielę – Niedzielę Świętej Rodziny – na Mszy świętej o godz. 12.30 w sposób uroczysty 61 par małżeńskich odnowiło swoje przyrzeczenia małżeńskie. Była okazja by spojrzeć sobie w oczy, wymienić się serdecznym pocałunkiem. Na koniec Mszy świętej małżonkowie otrzymali Boże błogosławieństwo, pamiątkowe dyplomy i albumy o Ziemi Świętej czy Rzymie, z życzeniami by do tych szczególnych miejsc mogli dotrzeć jako pielgrzymi i podziękować za swe małżeństwo i rodziny.
8. Na przełomie września i października pragniemy zorganizować pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Zaineresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 do salki pod zakrystią.
9. We wtorek o godz. 16.30 w Sali widowiskowej ratusza odbędzie się podsumowanie XIV Legionowskiej Zbiórki Żywności z myślą o osobach potrzebujących, a organizatorem było Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS przy wsparciu Urzędu Miasta. Wszystkich wolontariuszy zaangażowanych w tej akcji serdecznie zapraszamy. Każdy wolontariusz otrzyma pamiątkowy dyplom.
10. We wtorek, w Centrum Wsparcia Fizycznego, nieodpłatnie będzie przyjmował prawnik w godz. 17.00-19.00
11. W poniedziałek, 8 stycznia, o godz. 18.00 Msza święta wotywna o Duchu Świetym.