Niedziela Chrztu Pańskiego – 07.01.2018r.

 1. Ksiądz Proboszcz przygotował do nas słowo, które jest >>TUTAJ<<.

 2. Dzisiejszą niedzielą kończymy okres radości Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w naszych domach i kościołach pozostają choinki, szopki, a także śpiewany kolędy do święta Matki Bożej Gromnicznej, czyli 2 lutego.

 3. Jeszcze dzisiaj o godz. 15.00 pobieranie miary dla dzieci z grupy I, czyli tych, których Komunia św. będzie o godz. 10.00, a o 16.00 dzieci z grupy II, których Komunia św. będzie o godz. 12.00. Pani krawcowa będzie czekać w szarych pawilonach przy naszych Warsztatach Terapii Zajęciowej św. Rity.

 4. Również dzisiaj o godz. 16.30 w salce pod zakrystią spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, a o godz. 17.00 w szarych pawilonach przy Warsztatach Terapii Zajęciowej św. Rity spotkanie dla osób zainteresowanych samolotową pielgrzymką do Rzymu.

 5. Jutro ze względu na kolędę nie będzie spotkania formacyjnego dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii św.

 6. W przyszłą niedzielę ze względu na ferie nie będzie katechezy dla dzieci klas III przed uroczystością I-szej Komunii św.

 7. W przyszłą niedzielę pod kościołem będzie organizowana zbiórka żywności o przedłużonym terminie przydatności, tj. cukier, mąka, oleje, makarony, puszki mięsne i rybne, dżemy, itp. oraz artykułów chemicznych dla Polaków żyjących na Kresach na Wileńszczyźnie. Pojemniki będą umieszczone na schodach kościoła obok gabloty.

 8. Trwa kolęda - wizyta duszpasterska. Dziękujemy tym, którzy wyrażają chęć wspólnej modlitwy i rozmowy, a ci, którzy rok w rok nie wyrażają takiej chęci i lekceważą sobie Boże błogosławieństwo życzymy otwarcia się na Boże działanie.

  PLAN KOLĘDY: >>TUTAJ<<.

 9. W piątek nasz Ksiądz Arkadiusz obchodzi dzień swoich imienin. Pamiętajmy w tym dniu w sposób szczególny o solenizancie, a już dzisiaj życzymy zdrowia, Boże błogosławieństwo i opieki Matki Bożej Fatimskiej. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 12.30 w sposób szczególny będziemy wyrażali wdzięczność Księdzu Arkadiuszowi i polecali solenizanta Panu Bogu.

 10. Słowo od katechetów i pedagogów Szkoły Podstawowej numer 8 w Legionowie: "Boże Narodzenie to czas miłości Boga do nas, która kwitnie, otwierając nasze serca na innych. Dzięki Państwa pomocy, przy ogromnym wsparciu ks. proboszcza Tomasza Chciałowskiego udało się kolejny raz obdarować wiele dzieci pięknymi podarunkami. Akcja „Weź serce” rozwija się i znalazła wielu naśladowców. Bóg zapłać wszystkim biorącym udział w tej trwającej już od 13 lat formie pomocy. Szczególne podziękowania składamy ks. proboszczowi Tomaszowi Chciałowskiemu."