Niedziela – 25.12.2016 Uroczystość Narodzenia Pańskiego

 1. Msze Święte w Uroczystość Bożego Narodzenia o godzinie 24.00(Pasterka), 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
 2. W drugi dzień świąt Msze Święte według porządku niedzielnego, czyli 7.30, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
 3. Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy włączyli się w trud dekoracji naszej świątyni wewnątrz i na zewnątrz. Dziękujemy za porządkowanie terenu przy kościele oraz osobom, które podjęły się dekoracji szopki bożonarodzeniowej. Dziękujemy firmie pana Waldemara Tobisia za prace elektryczne przy dekoracji.
 4. 29 grudnia o godzinie 10.00 w kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem księdza Biskupa Marka Solarczyka w intencji Warsztatów Terapii Zajęciowej św. Rity. Warsztat będzie obchodził I-szą rocznicę swojej działalności. Zostanie również poświęcony nowy samochód, który został zakupiony do przewozu osób niepełnosprawnych. Serdecznie zapraszamy.
 5. W czasie oktawy Bożego Narodzenia na prośbę Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera, naszego ordynariusza, na wieczornych Mszach Świętych o godzinie 18.00 modlić się będziemy o pokój w naszej Ojczyźnie.
 6. W piątek na Mszy Świętej o godzinie 18.00 modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach.
 7. W sobotę ostatni dzień roku 2016. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18.00, gdzie będziemy dziękować Panu Bogu za ten rok, za wszelkie dobro, przepraszać za zło i prosić o błogosławieństwo na następny rok.
 8. W Nowy Rok zapraszamy na Msze Święte o godzinie 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godzinie 7.30. Po Mszy Świętej o godzinie 12.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 17.45.
 9. Po Nowym Roku rozpoczynamy kolędę – czas naszej wspólnej modlitwy, rozmowy w domach Parafian. Zaczniemy od Stanisławowa Drugiego. Plan kolędy znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii, a także w gablocie przy wejściu do świątyni.
 10. W Uroczystość Trzech Króli (6 stycznia) pragniemy zorganizować Orszak Trzech Króli. Wyruszamy o godzinie 10.15 spod kościoła w kierunku ul. Zegrzyńskiej i wrócimy do kościoła. Już teraz prosimy o specjalne dekoracje, o wykonanie koron i innych przebrań osób ze sceny szopki betlejemskiej.
 11. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za trud wykonania szopek bożonarodzeniowych. Wpłynęło blisko 20 prac. Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę, 8 stycznia po Mszy Świętej o godzinie 11.00. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia prac w kaplicy chrzcielnej.
 12. W przyszłym roku pragniemy zorganizować dwie samolotowe pielgrzymki -  na przełomie kwietnia i maja do Rzymu, zwiedzając to, co podczas pielgrzymek autokarowych się omija, a zatem kaplicę Sykstyńską, Ogrody Watykańskie, zamek Anioła, Katakumby, Castel Gandolfo – letnią rezydencję papieży. Drugą pielgrzymkę planujemy w listopadzie: albo Jordania z Ziemią Świętą, albo ziemia św. Charbela, czyli Liban z Bejrutem. Zapraszamy na spotkanie informacyjne w niedzielę, 8 stycznia o godzinie 16.00 w salce pod zakrystią.
 13. Przed świętami zamontowano kolejną kaplicę różańcową, która ukazuje trzecie tajemnice różańcowe.
 14. Po Nowym Roku w prezbiterium będziemy montowali mozaikę ukazującą Matkę Bożą Częstochowską.