IX niedziela zwykła

1. W czwartek przeżywaliśmy uroczystość Bożego Ciała. Bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie i uświetnienie naszej wspólnej procesji eucharystycznej. Dziękujemy budowniczym poszczególnych ołtarzy, asyście parafialnej (ministrantom, lektorom, osobom niosącym poszczególne chorągwie, różaniec, figury, baldachim, podtrzymujących kapłana z Najświętszym Sakramentem), scholi Fatima Canta, dzieciom sypiącym kwiatki, trzymającym wstążki, straży miejskiej, władzom miasta za uporządkowanie terenu trasy procesji i wszystkim tak licznie zebranym i świętującym naszą uroczystość.
2. Do czwartku włącznie zapraszamy na procesje eucharystyczne w ramach oktawy Bożego Ciała. W dni powszednie o godz. 19.30, w niedziele po Mszy świętej o godz. 12.30. W czwartek na Mszy świętej o godz. 18.00 i 19.00, na zakończenie oktawy odbędzie się poświęcenie wianków z tegorocznych pierwocin kwiatów i ziół.
3. Dzisiaj z racji wczorajszego Dnia Dziecka zapraszamy wszystkie dzieci do kawiarenki na loda. Wychodząc z kościoła dzieci otrzymają specjalny talon, który wymienią na loda.
4. Również dzisiaj o godz. 17.45 odbędzie się kolejna katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania a o godz. 20.00 spotkanie dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego.
5. W piątek obchodzić będziemy święto Najświętszego Serca Pana Jezusa a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
6. W tym tygodniu przypada:
- I czwartek miesiąca – po procesji możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00
- I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 17.30 do 19.30
7. W czwartek na Mszy świętej o godz. 19.00 modlić się będziemy w intencji kapłanów pracujących i wspomagających nas w parafii z racji przypadających w maju i czerwcu rocznic kapłańskich. Ksiądz Proboszcz w tym roku obchodzi 32 rocznicę, ks. Marek 18, a ks. Arkadiusz 28. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.
8. W piątek o godz. 20.00 w kawiarence odbędzie się katecheza dla kandydatów na rodziców chrzestnych i rodziców dziecka, któremu będzie udzielany sakrament chrztu a mieszkających w naszej parafii.
9. W niedzielę, 09 czerwca, przeżywać będziemy wizytację kanoniczną Księdza Biskupa Jacka Grzybowskiego. Takie wizytacje odbywają się w parafii co 5 lat. Na Mszy świętej o godz. 07.30 w sposób uroczysty powitamy i wprowadzimy Księdza Biskupa do świątyni. Na każdej Mszy świętej poszczególne grupy parafialne będą składać sprawozdanie z działalności wspólnot. Ksiądz Biskup będzie wśród nas przez cały dzień. 14 czerwca, w piątek, Ksiądz Biskup będzie wizytował parafialną kancelarię i poszczególne dokumenty.
10. Również za tydzień na Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci komunijne i rocznicowe będą otrzymywać pamiątkowe świece upamiętniające to wydarzenie. Dzieci tego dnia przychodzą w strojach komunijnych. Prosimy rodziców o troskę, aby dzieci mogły wziąć udział w tym wydarzeniu.
11. Dziękujemy za środowe i sobotnie prace porządkowe. Pracy było bardzo dużo. Jej nigdy nie można przerobić. Bardzo jesteśmy wdzięczni za chęci, czas i wytężoną pracę dla dobra estetyki naszego parafialnego terenu.