IV niedziela zwykła

1. Jeszcze dzisiaj odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 10.25 dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą
- o godz. 17.00 dla rodziców młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania
2. Również dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12.30 wystąpi chór „Młodzież 50 +”.
3. Dzisiaj z racji 28 dnia miesiąca o godz. 17.40 nabożeństwo do bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, patrona naszego miasta.
4. W poniedziałek i we wtorek na górnym parkingu odbędzie się zbiórka elektrośmieci – starych zużytych telewizorów, lodówek, pralek, telefonów i innych sprzętów AGD i RTV z myślą o polskich misjonarzach pracujących na różnych kontynentach.
5. W poniedziałek po Mszy świętej o godz. 18.00 Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie modlitewne z katechezą na temat: Czym jest Tradycja Kościoła?
6. W tym tygodniu przypada:
- I czwartek miesiąca – po Mszy świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 21.00
- I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 16.30 do godz. 18.30
- I sobota miesiąca – po Mszy świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, które trwać będzie do godz. 20.15
- I niedziela miesiąca – po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.40.
7. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Ofiarowania Pańskiego, inaczej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Gromnice do poświęcenia będzie można zakupić przed Mszami świętymi , które będą odprawione o godz. 09.00, 17.00 i 18.00. Tego dnia taca przeznaczona będzie na zakony klauzurowe.
8. W piątek o godz. 19.00 w kawiarence odbędzie się konferencja przed sakramentem chrztu dziecka. Biorą w niej udział rodzice dziecka, które będzie ochrzczone w naszej parafii, lub będzie brana zgoda na chrzest w innej parafii oraz kandydaci na rodziców chrzestnych.
9. W sobotę, 3 lutego, zapraszamy na kolejne warsztaty kulinarne. Krok po kroku uczestnicy dowiedzą się jak przygotować piękne ciastka dla zakochanych. W programie kolejnych spotkań:
- 17.02 – cuda z czekolady
- 02.03 – słodkie baranki i pisanki
- 16.03 – wykwintne desery na Wielkanoc
10. Spotkanie dla bierzmowanych przełożone jest z przyszłej niedzieli na niedzielę 11 lutego na godz. 17.00, a spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych z poniedziałku 05 lutego na poniedziałek 12 lutego, na godz. 19.00.
11. W dniu wczorajszym zakończyliśmy Kolędę – wizytę duszpasterską. Kto by jeszcze chciał nas zaprosić do pobłogosławienia domu i rodziny, to może to uczynić dzisiaj. W poniedziałek od godz. 09.00 i po popołudniu od godz. 16.00 oraz we wtorek od godz. 16.00 jesteśmy gotowi udać się do rodzin i wspólnie prosić o Boże błogosławieństwo. Po Kolędzie przyjęło nas ok. 52-55 % mieszkańców. Dziękujemy tym, którzy zaprosili nas do swojego mieszkania. Dziękujemy za gorące, modlitewne, szczere rozmowy. Po pandemii po raz drugi odbywała się Kolęda. Pukaliśmy do każdego domu i mieszkania. Niektóre z nich od wielu lat były zamknięte. Uważamy, że kto nas nie przyjmuje z Kolędą, nie chce się spotkać, pomodlić chociażby od 2 lat sam wypisuje się z grona naszych parafian i parafia zwolniona jest z wszelkich zobowiązań wobec takiej rodziny czy osoby. Ubolewamy, że wiele dzieci i młodzieży po przyjęciu sakramentu I Komunii świętej i bierzmowania wypisuje się z religii i przestaje uczęszczać do kościoła. Cieszy nas fakt, że tak wielu parafian potrafi sobie okazywać pomoc sąsiedzką, zwłaszcza kiedy jest ktoś chory i starszy. Dziękujemy za poczęstunki, rozmowy, podwiezienie, za wspólną modlitwę i złożone ofiary na rzecz parafii, które należycie będą wykorzystane tak jak ofiary z poprzednich lat, co chyba każdy widzi. Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękujemy.
12. Od jutra wraca stary układ Mszy świętych oraz godziny pracy kancelarii. Msze święte będą sprawowane o godz. 17.00 i 18.00, a kancelaria będzie czynna od poniedziałku do środy, od godz. 18.30 do 19.15 i w sobotę w godz. 09.00 – 10.00.
13. Na sobotę, na godz. 08.00 zapraszamy do rozbiórki dekoracji świątecznych. Trzeba rozebrać i wynieść choinki oraz żłóbek z kościoła i z przed kościoła. Zapraszamy do liczniejszego zaangażowania się w uporządkowanie świątyni.