IV niedziela Wielkiego Postu

1. W dniu dzisiejszym o godz. 10.25 odbędzie się katecheza dla dzieci klas IV szkoły podstawowej przed uroczystością rocznicy I Komunii świętej.
2. Również dzisiaj o godz. 15.00 Muzeum Historyczne na Piaskach zaprasza na kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Józef Piłsudski – formy pamięci”. Jest to wystawa o historii pomników Piłsudskiego (m.in. w Legionowie) oraz o dzielnicy jego imienia, która miała powstać w Warszawie. Makietę tej dzielnicy można obejrzeć w muzeum. Po oprowadzaniu dr Artur Bojarski zaprasza na prelekcję „Sztuka w służbie polityki”. Będzie to wykład o planach przebudowy Berlina, Rzymu, Kijowa, Moskwy i innych miast w epoce rządów totalitarnych.
3. Dzisiaj o godz. 17.15 zapraszamy na kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali, które będzie połączone z nabożeństwem do św. Józefa.
4. Jutro w Kościele obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa patrona małżeństw i rodzin. Ta uroczystość z 19 marca została przełożona na 20 marca ze względu na dzisiaj przypadającą IV niedzielę Wielkiego Postu.
5. W środę, 22 marca, zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Rity patronki spraw trudnych i beznadziejnych. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta połączona z obrzędem poświęcenia róż, a po Eucharystii będziemy zanosić nasze modlitwy do tej szczególnej patronki.
6. W czwartek, 23 lutego, w godz. 17.00-18.00 w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego nieodpłatnie będzie przyjmował logopeda.
7. W piątek o godz. 19.45 zapraszamy na ekstremalną Drogę Krzyżową. Trasa będzie liczyła ok. 19 km. Będziemy szli w kierunku Płud do Instytutu bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a później inną drogą powrócimy do kościoła. Zabierzmy ze sobą latarki, dobre obuwie, ciepłą odzież. Dzieci muszą być pod opieką osoby pełnoletniej. To już kolejne takie szczególne nabożeństwo. Warto wybrać się w tę szczególną Drogę Krzyżową. Zapraszamy.
8. W sobotę, 25 marca, będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem wspominamy moment nawiedzenia Maryi przez Archanioła Gabriela zwiastującego jej szczególną łaskę, że będzie Matką Syna Bożego. W tym dniu obchodzimy Dzień Świętości Życia i możemy złożyć swoje deklaracje Duchowej Adopcji dziecka nienarodzonego a poczętego. Poprzez tę adopcję modlimy się za kobiety, które borykają się z myślą czy urodzić poczęte dziecko. Deklaracje wyłożone są na stolikach za ławkami. Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 w sobotę, będziemy je uroczyście składać na ołtarzu wcześniej odmawiając akt przyrzeczenia adopcji.
9. W przyszłą niedzielę nasz Klub Seniora AMICUS przed kościołem na Mszach świętych do południa zaprasza nas na kiermasz własnoręcznie wykonanych przedmiotów i ozdób świątecznych. Będą ikony wykonane techniką decoupage oraz inne przedmioty. Cieszymy się, że Seniorzy nie tylko mile spędzają czas uczestnicząc w zajęciach komputerowych, w śpiewie, w ćwiczeniach właściwego oddychania powodujących odstresowanie, w pogadankach, ale również udzielają się artystycznie.
10. Również za tydzień, w niedzielę, o godz. 10.25 odbędzie się spotkanie dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed uroczystością I Komunii świętej.
11. Rekolekcje w naszej parafii odbędą się 30, 31 marca i 1 kwietnia (czwartek, piątek, sobota). Układ Mszy świętych i nauk rekolekcyjnych jak innymi laty. Na każdej Mszy świętej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.