IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza

 1.  Dzisiaj Msze Święte odprawimy o 7.30, 9.00, 11.00, 12.30, 19.00. Nie będzie transmisji naszych Mszy Świętych w internecie, ponieważ w obecnym czasie już większa liczba wiernych może uczestniczyć w liturgiach, zarówno wewnątrz kościoła, jak i na dziedzińcu.

 2.  Dzisiaj I-sza Niedziela Miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 18.30. O godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 18.30 nabożeństwo majowe.

 3.  Przypominamy, że w maju po południu o innych godzinach odprawiane są Msze Święte. W dni powszednie o godzinie 18.00 i 19.00, a w niedzielę wieczorna Msza Święta o 19.00.

 4.  Miesiąc maj jest w Kościele czasem modlitwy do Matki Bożej Litanią Loretańską. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele o 18.30, zaś w dni powszednie o 19.30.

 5.  W miesiącu maju od poniedziałku do soboty po nabożeństwie majowym wspólnie modlić się będziemy Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz będzie możliwość skorzystać z prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00.

 6.  W czwartek obchodzić będziemy I-szy czwartek miesiąca - dzień poświęcony Jezusowi Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi. Adoracja tego dnia do godz. 22.00.

 7.  W tym tygodniu obchodzić będziemy w Kościele:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Floriana, męczennika i patrona naszej Diecezji,
  - w środę święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

 8.  W piątek, 8 maja obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy na Msze Święte o 18.00 i 19.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje nas post.

 9.  W związku z trwającą epidemią Urząd Miasta Legionowo rozdaje maseczki wielokrotnego użytku dla seniorów, szyte przez pracowników legionowskich szkół i przedszkoli. Wszystkich mieszkańców, którzy przekroczyli 60-ty rok życia zachęcamy do  zamówienia maseczek poprzez kontakt z Referatem Kultury i Współpracy pod numerem telefonu: 22 766 40 84. Przesyłka zostanie dostarczona do skrzynek na listy.

 10.  Jedna z organizacji działających na naszym terenie przedstawia akcję, która potrwa od 4 maja do 4 czerwca. Akcja "Pogotowie matematyczne" to spotkania z korepetytorami z Centrum korepetycji "Pestka Korepetycje i Kursy", niezależnie od tego czy się jest uczniem "Pestki". Może warto skorzystać z tej szansy. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na stronie: www.pestka.edu.pl

 11.  Dziękujemy za piątkowe prace, nie tylko porządkowe. Dziękujemy Panom za koszenie trawników, a Paniom za zamiatanie alejek. W tym tygodniu w piątek i w sobotę również zapraszamy do wspólnych prac.