IV Niedziela Wielkanocna – 07.05.2017r.

 1. Dzisiaj o godzinie 20.00 kolejna konferencja Nauk Przedmałżeńskich (w kawiarence) oraz spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania (w kościele).
 2. Trwamy w miesiącu maju. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 19.30, a w niedzielę i uroczystości o godz. 18.30.
 3. Jutro, 8 maja obchodzimy święto św. biskupa Stanisława, męczennika - patrona Polski. Zapraszamy na Msze Święte za wstawiennictwem tego Świętego o godz. 18.00 i 19.00.
 4. Również jutro o godz. 20.00 w kościele zebranie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii Świętej.
 5. Od środy rozpoczynamy Triduum (trzydniowe skupienie) przed uroczystością odpustową 13 maja. W tym roku tego dnia przeżywać będziemy 100 rocznicę Objawień Fatimskich.
  W środę, czwartek, piątek układ nabożeństw ten sam: 9.00 (Msza Św. z nauką ogólną), 16.30 (koronka do Bożego Miłosierdzia) 17.00 (Msza Św. dla dzieci - w środę dla kl. III, a w piątek dla kl. IV, zaś w czwartek ta Msza Św. skierowana będzie do osób starszych, chorych), 18.45 (różaniec i nabożeństwo majowe), 19.00 (Msza Święta z nauką ogólną). Serdecznie zapraszamy do duchowego przeżycia czasu przygotowania do uroczystości odpustowych.
 6. W sobotę, 13 maja uroczystości odpustowe. Uroczysta Msza Święta odpustowa z procesją fatimską będzie sprawowana o godz. 12.00. Pozostałe Msze Święte 9.00, 17.00, 19.00. O godzinie 18.30 nabożeństwo majowe, a o 20.00 koncert organowy.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 wymiana Tajemnic Różańcowych dla dzieci i rodziców należących do Kół Różańcowych
 8. Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe. W tym tygodniu ze względu na przygotowanie do odpustu zapraszamy w czwartek i piątek na godz. 10.00.
 9. 14 maja o godz. 18.00 w sali widowiskowej Ratusza miejskiego w Legionowie zostanie zaprezentowany musical "Gedeon Show" Teatru Muzycznego "Nikt mnie nie chce". Spektakl ten przenosi widza do skomplikowanego, ale niezwykle barwnego świata popularnego programu telewizyjnego, którego zwycięstwo stanowi dla jego uczestników gwarancję zdobycia uznania, sławy i zainteresowania mediów. Niespodziewanie wśród zespołów muzycznych konkurujących o głosy telewidzów znajduje się grupa Gedeon. Czy ideały młodych ludzi, których największą pasją jest śpiewanie o Bogu i dla Boga, mają szansę przetrwać w wielkim świece telewizyjnego show? Zapraszamy na spektakl. Wstęp wolny.
 10. Prezydent Miasta Legionowo zaprasza mieszkańców w dniu 20 maja (sobota) na Białą Sobotę z wojskiem do Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej przy ul. Zegrzyńskiej 8, oferta bezpłatna: konsultacje u lekarzy specjalistów (stomatolog, ginekolog, kardiolog, dermatolog, pediatra, internista, neurolog, laryngolog)), badania diagnostyczne, akcja krwiodawstwa, szereg atrakcji (prezentacja sprzętu wojskowego, pokaz wojskowej straży pożarnej, atrakcje dla dzieci, grochówka wojskowa, malowanie twarzy, roboty saperskiej). Zapisy do 8 maja w Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej - więcej informacji w gablocie na kościele.

Ksiądz Proboszcz