IV niedziela Adwentu

1. Wczoraj zakończyliśmy doroczne rekolekcje adwentowe. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach i skorzystali z sakramentu pokuty i eucharystii. Dziękujemy spowiednikom, którzy przez trzy dni służyli w konfesjonałach.
2. Dziękujemy tym, którzy tydzień temu w piątek, sobotę i niedzielę uczestniczyli w XIII Legionowskiej zbiórce żywości z myślą o osobach samotnych, biedniejszych, wykluczonych. Dziękujemy młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania, harcerzom ZHP, wspólnotom parafialnym, osobom niepełnosprawnym i seniorom za trud uczestniczenia w zbiórce artykułów spożywczych. Już w ubiegłym tygodniu rozdawaliśmy żywność. Wiele paczek wydaliśmy. Jeśli jeszcze kto s jest potrzebujący to zapraszamy we wtorek w godz. 14.00-16.00.
3. Jeszcze dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12.30 zapraszamy na koncert adwentowo-bożonarodzeniowy, który wprowadzi nas w atmosferę świąteczną . Będzie wspaniała muzyka organowa, śpiew i Słowo Boże, które ukaże nam tajemnicę Bożego Narodzenia.
4. Również dzisiaj o godz. 16.00 w kościele spotkanie opłatkowe dla ministrantów, bielanek, scholii i grupy oazowej.
5. W tym tygodniu zapraszamy jeszcze na Msze święte roratnie do piątku włącznie. Roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 6.45 a we wtorek i czwartek o godz. 18.00.
6. W sobotę Wigilia. Zachęcamy do postnego charakteru wieczerzy wigilijnej. Nie będzie tego dnia Mszy świętej wieczornej. Na Mszę zapraszamy w Wigilię rano o godz. 7.30.
7. Pasterka zostanie odprawiona o godz. 24.00 z 24 na 25 grudnia. Wcześniej o godz. 23.30 zapraszamy na wspólny różaniec, który będzie naszym czuwaniem przed uroczystą Pasterką.
8. Pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy świętej o godz. 7.30. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Drugiego dnia świąt układ Mszy świętych według porządku niedzielnego.
9. Jeszcze dzisiaj po Mszach świętych do południa Seniorzy z Klubu Seniora AMICUS zapraszają nas na kiermasz swych wyrobów. Przed kościołem, pod kopułą można zobaczyć i kupić własnoręcznie wykonane przez osoby starsze, różnego rodzaju ozdoby i przedmioty.
10. Jutro, w poniedziałek, na godz. 8.00 zapraszamy osoby chętne do robienia dekoracji świątecznych do kościoła. Będziemy dekorować choinki i budować żłóbek. Serdecznie zapraszamy.
11. Również jutro z racji 19 dnia miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa . O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po Mszy świętej modlitwy do patrona małżeństw i rodzin.
12. W czwartek, 22 grudnia, nabożeństwo do św. Rity. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta i bezpośrednio po niej nabożeństwo do patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Róże będzie można zakupić przed Mszą świętą.