III Niedziela Zwykła – 27.01.2019r.

 1.  W piątek dzieci rozpoczęły ferie zimowe. Przypominamy, że w czasie ferii nie będzie żadnych spotkań formacyjnych dla dzieci i rodziców przed I-sza Komunią św, rocznicą Komunii św. czy bierzmowaniem.

 2.  W czasie ferii będzie czynna nasza świetlica parafialna. Zapraszamy dzieci na zajęcia od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 14.00. W tym czasie dzieci twórczo spędzą czas pod fachową opieką oraz wezmą udział w wyjazdach. Na środę zaplanowany jest wyjazd do Hulakula w Warszawie oraz w czwartek wyjazd do kina. W przyszłym tygodniu również są przewidziane atrakcje. Zadanie jest dofinansowane przez Gminę Miejską Legionowo.

 3.  W tym tygodniu przypada:

  - I - szy czwartek miesiąca - po Mszy świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracji do godz. 21.00;

  - I - szy piątek miesiąca - spowiedź od godz. 16.30 do 18.30;

  - I - sza sobota miesiąca - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy świętej o godz. 18.00 i trwać będzie do godz. 20.00

  - I - sza niedziela miesiąca - po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.45.

 4.  W sobotę, 2 lutego przeżywamy święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w naszej świątyni o 9.00, 17.00, 18.00.

 5.  Również w sobotę po Mszy św. o 18.00 w sali pod zakrystią spotkanie dla Rycerzy JP II.

 6.  Przypominamy, że spowiedź w dni powszednie 15 minut przed Mszą świętą, a w niedzielę do południa podczas Mszy świętych, po południu 15 minut przed Eucharystią.

 7.  W piątek i w sobotę na górnym parkingu zbiórka makulatury z przeznaczeniem na misje.

 8.  W piątek o godz. 19.00 w kościele konferencja przed sakramentem chrztu św. W konferencji biorą udział rodzice dzieci, które u nas mają przyjąć chrzest, bądź będą prosić o zgodę na chrzest w innej Parafii oraz kandydaci na chrzestnych z naszej Parafii niezależnie czy chrzest będzie w naszej Parafii czy innej. Jest to jeden w warunków otrzymania zaświadczenia na rodzica chrzestnego.

 9.  Mieszkańcy Lorcina, Parafia Nuna k/ Nasielska serdecznie dziękują wszystkim wiernym, którzy w ubiegłą niedzielę włączyli się w akcję zakupu protezy dla małej Małgosi. Zebrali 9959,86 zł i 5 euro. Są wszystkim bardzo wdzięczni, z suma zebranych ofiar przerosła ich oczekiwania. Bóg zapłać.

 10.  Dziękujemy panom za wielki trud odśnieżania terenu ze śniegu, który padał w zeszłym tygodniu.

 11.  Przez najbliższe trzy niedziele ze względu na ferie nie będzie czynna nasza kawiarenka parafialna.

 12. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie naszej świątyni.

 13.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - "Idziemy", "Tak rodzinie", "Anioł Stróż", "Różaniec".