III Niedziela Zwykła – 26.01.2020r.

 1.  Jak zapowiadaliśmy tydzień temu dzisiaj przedstawiciele naszego WTZ św. Rity przed kościołem zbierają ofiary na rzecz koleżanki - osoby niepełnosprawnej, której miesiąc temu spalił się dom w którym mieszkało 8 osób. Nie przejdźmy obojętnie w obliczu czyjejś tragedii.

 2.  Jeszcze dzisiaj o 10.25 katecheza dla dzieci klas III SP przed I-szą Komunią św., a od godz. 16.00 w salce pod zakrystią odbędzie się pobieranie miary na stroje liturgiczne dla dzieci komunijnych. Na 16.00 zapraszamy chłopców, a o 16.30 dziewczynki.

 3.  W tym tygodniu kończymy kolędę - wizytę duszpasterską. Jutro, w poniedziałek od 16.00 ulice: Gościnna, Wiśniowa, Kwiatowa. We wtorek od 16.00 i w sobotę od 9.00 pragniemy odwiedzić tych Parafian, którzy z różnych przyczyn nie mogli być w domu w wyznaczonym terminie. Osoby zainteresowane dodatkową kolędą mogą zapisać się na listę w zakrystii.

 4.  W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych.

 5.  W sobotę po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu wokalno - instrumentalnego, który przeniesie nas przez nastrój kolędowy do nocy betlejemskiej w której narodził się Zbawiciel. To ostatnie dni sobota i niedziela, 1 i 2 lutego, gdzie będzie można w kościele śpiewać kolędy. Serdecznie zapraszamy.

 6.  W związku z koncertem kolęd nabożeństwo I-szej soboty z aktem wynagradzającym Najświętszemu Sercu NMP będzie odprawione od godz. 16.15 do 18.00. O godz. 16.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec, a o 17.00 Msza święta. Następnie adoracja do godz. 18.00.

 7.  Za tydzień, 2 lutego - pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.45. o godz. 15.00 zapraszamy do odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia, a następnie do wspólnej modlitwy uwielbienia z Kościołem Domowym.

 8.  Również za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci i młodzieży należących do Kół Żywego Różańca.

 9.  W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej) i Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia przynosimy do kościoła Gromnice, ponieważ na każdej Mszy świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia świec. Kto nie ma Gromnicy, będzie mógł ją nabyć przed Mszą świętą przed kościołem. W naszej Parafii będą Ojcowie Kombonianie, którzy są zakonnikami i pracują na misjach w różnych zakątkach świata. Po Mszy świętej przez swój datek pod kościołem będzie można wesprzeć działalność Ojców oraz zakupić przedmioty misyjne.

 10.  Dnia 23 stycznia w Zgierzu odbył się drugi etap XX Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno - Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Albertiana". Nasza grupa teatralna "Wkręceni" z WTZ św. Rity zajmując drugie miejsce znalazła się w gronie zwycięzców i w związku z tym 23 marca jedzie wraz z terapeutami do Krakowa, gdzie weźmie udział w Uroczystej Gali Finałowej XX Albertiany. Trzeba dodać, że gala ta, odbędzie się na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego.

 11.  W grudniu i styczniu na ul. Orląt Lwowskich był wykonany chodnik dla pieszych z miejscami parkingowymi przy ul. Strużańskiej. Dziękujemy Panu Prezydentowi Romanowi Smogorzewskiemu, Radzie Miasta, Urzędnikom i firmie wykonawczej za solidne wykonanie prac. Dziękujemy Panu Jackowi Zawadzie, że choć w tej kadencji nie jest radnym naszego osiedla to jednak zabiegał o tę inwestycję i ją nadzorował. Jeszcze na całej ulicy będzie zmienione oświetlenie. Również pragniemy podziękować Panu Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi za szybką budowę szpitala. Odwiedzając rodziny w nowych blokach na ul. Strużańskiej widać ogrom prac, gdzie pracownicy pracują od 6.00 do 21.00. Jak zapewniał nas Pan Minister jesienią 2022 roku już pierwsi pacjenci będą przyjęci do szpitala. Razem, wspólnie jak można wiele zrobić dla naszego wspólnego dobra.

 12.  Dziękujemy za sobotnie prace porządkowe. Wiele w minionym tygodniu zostało nałamanych gałązek i nawianych przez wiatr nieczystości. To wszystko zostało uporządkowane przez Panie i Panów, którym estetyka terenu kościelnego leży mocno na sercu.