III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy przedstawicieli zespołu muzycznego z Tarnopola na Ukrainie. Panie w czasie Mszy świętej wykonują pieśni wielkopostne a po zakończeniu liturgii przed kościołem będą zbierać ofiary na rzecz pomocy rodakom, którzy zostali na Ukrainie, mężom, ochotnikom, którzy walczą o niepodległość.
2. Również dzisiaj w Muzeum Historycznym na Piaskach o godz. 15.00 odbędzie się prelekcja dr Adama Kaczyńskiego pt.: „Traktat Ryski 1921 r. Co z Polakami na wschodzie?” . Wstęp wolny.
3. W dzisiejszą niedzielę odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas IV szkoły podstawowej przed rocznicą Komunii świętej oraz spotkanie dla rodziców w związku z uroczystością
- o 16.00 katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania
4. W dniu wczorajszym rozpoczęliśmy modlitwę przed kolejnym Dniem Świętości Życia. Każdego dnia, do 25 marca w ramach Mszy świętej o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji szacunku dla życia ludzkiego.
5. We wtorek 22 marca zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Rity patronki spraw trudnych i beznadziejnych. O godz. 18.00 Msza święta a po Mszy świętej nabożeństwo do tej szczególnej patronki, której będziemy powierzać sprawę pokoju na Ukrainie. Róże będzie można zakupić przed Mszą świętą.
6. W czwartek 24 marca o godz. 19.00 w kościele w Chotomowie rozpoczynają się rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy w Duchu świętym. Więcej informacji na plakacie w gablocie, Również w gablocie są inne ważne informacje o wyjazdach czy spotkaniach. Zachęcamy do zapoznania się.
7. W piątek 25 marca obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy również Dzień Świętości Życia i 30 rocznicę powstania naszej diecezji. Zapraszamy na Msze święte o godz. 9.00, 17.00 i 18.00 Msza święta wypominkowa. W czasie Mszy świętej o godz. 9.00 będzie można podjąć trud duchowej adopcji dziecka poczętego a nie narodzonego. Deklaracje już dzisiaj są na stolikach za ławkami, należy je wypełnić i uroczyście złożyć w czasie Mszy świętej.
8. W piątek z racji Mszy świętej wypominkowej, Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży o godz. 19.00.
9. W dalszym ciągu zachęcamy do modlitwy i postu w celu uproszenia pokoju na Ukrainie. Każdego dnia w tej intencji o godz. 17.30 odmawiamy wspólnie w kościele różaniec, na który serdecznie zapraszamy.
10. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 w kościele odbędzie się katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą.
11. Również w przyszłą niedzielę na Mszach świętych do południa gościć będziemy zaprzyjaźniony Warsztat Terapii Zajęciowej z Kisielan k. Siedlec. Osoby niepełnosprawne wraz z terapeutami zaprezentują dorobek swojej pracy. Będziemy mogli wszystkie te przedmioty nie tylko podziwiać, ale również kupić jako nasze wsparcie dalszej działalności warsztatu.