III Niedziela Adwentu

 1. Dziś przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na rzecz małego Michasia, ciężko chorego na SMA. Przedstawiciele komitetu na rzecz leczenia tego chłopca proszą wsparcie.
 2. Dzisiaj o godz. 10:25 katecheza dla dzieci kl. III SP (gr. 2) przed I Komunią Św.
 3. Jutro o godz. 19:00 w kościele spotkanie formacyjno-informacyjne rodziców dzieci przed I Komunią Św.
 4. Od czwartku rozpoczynają się nasze rekolekcje parafialne, które będą trwać do soboty. Plan rekolekcji jak co roku ten sam: 9:00, 16:30 (dzieci), 18:00 i 19:45 (młodzież). Wyjątkiem jest piątek: poranna Msza św. z nauką rekolekcyjną odbędzie się o godz. 8:00. Spowiedź każdego dnia 15 min. przed rozpoczęciem każdej Mszy Św. w czasie rekolekcji Msza św. roratnia o godz. 18:00.
 5. W ubiegłym tygodniu w wieku 92 lat zmarł tata ks. proboszcza. Pogrzeb odbędzie się w piątek 18 grudnia o godz. 12:00 w Garwolinie, w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego. Jeśli ktoś wyraża pragnienie towarzyszenia ks. proboszczowi w trudnej chwili pogrzebu, to proszony jest o zapisanie się w zakrystii. Będzie możliwość skorzystania z autokaru, który na uroczystości pogrzebowe odjedzie w piątek o 9:30
 6. Ojcowie Kombonianie, którzy w ubiegłą niedzielę rozprowadzali kalendarze na cele misyjne, bardzo serdecznie dziękują tym, którzy wsparli ich działalność swymi ofiarami i modlitwami.
 7. Dzisiaj przed kościołem bielanki rozprowadzają własnoręcznie wykonane pierniczki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz formacyjny i nowe stroje liturgiczne.
 8. W przyszłą niedzielę nie będzie katechezy dla dzieci z kl. IV przed rocznicą Komunii Św.
 9. Przed kościołem możemy nabywać świece na stół wigilijny i opłatki
 10. Kolęda – wizyta duszpasterska w formie takiej jaka była do tej pory nie będzie możliwa ze względu na stan epidemii. Będziemy się chcieli z mieszkańcami poszczególnych ulic, domów i bloków spotykać na wspólnej dodatkowej Mszy Św. o godz. 18:45. Będziemy wtedy modlić się w intencji poszczególnych mieszkańców. Każdy na zakończenie takiego spotkania kolędowego otrzyma w pakiecie:
 • Błogosławieństwo domu i rodziny w formie papierowej – dyplomu,
 • Kredę, Kadzidło, Obrzęd Błogosławieństwa Domu, wodę święconą,
 • Album zawierający nauczanie św. Jana Pawła II o rodzinie

Szczegółowy plan dostępny jest w biuletynie parafialnym oraz w Internecie