III niedziela Adwentu

1. Dzisiaj o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą.
2. Również dzisiaj o godz. 17.00 różaniec w intencji wynagradzającej Panu Bogu za grzechy przeciw VI przykazaniu, zwłaszcza w intencji dzieci poczętych a nienarodzonych. Jest to odpowiedź na objawienia Matki Bożej z Guadalupe – Patronki życia ludzkiego i obrończyni poczętych dzieci.
3. W tym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Zapraszamy w czwartek, piątek i sobotę na Mszę świętą z nauką rekolekcyjną o godz. 9.00, 16.30 dla dzieci, 18.00 i 19.45. Msze święte o godz. 18.00 w czasie rekolekcji będą Mszami roratnimi, a zatem nie będzie rorat w piątek o godz. 6.45. Spowiedź każdego dnia rekolekcji w czasie Mszy świętej. W sobotę w godz. 11.00-13.00 pragniemy odwiedzić chorych i starszych z posługą sakramentalną. Adresy proszę podać w zakrystii do środy włącznie.
4. We wtorek, 13 grudnia, grupa parafian, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej św. Rity oraz Klub Seniora wyjeżdżają na sztukę pt.: „Pinokio”, wystawianą w naszym seminarium duchownym przez kleryków III roku. Wyjazd o godz. 17.30, powrót około godz. 21.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Można jeszcze dzisiaj zapisać się na wyjazd w zakrystii.
5. Również we wtorek o godz. 7.30 będzie odprawiona Msza święta w intencji firm, właścicieli, pracowników i ich rodzin z terenu legionowskiego przez pośrednictwo Matki Bożej Fatimskiej.
6. W piątek, sobotę i dzisiaj w Biedronce i Kauflandzie na Piaskach odbywała się zbiórka żywości o przedłożonym terminie przydatności, z myślą o biedniejszej części naszych mieszkańców. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w zbiórkę kupując artykuły spożywcze i tym którzy je zbierali. Jeszcze dzisiaj od godz. 9.00 do 18.00 możemy wspomóc potrzebujących.
7. W piątek w godz. 12.00-14.00 będzie wydawana żywność osobom biedniejszym. Jeżeli wiemy, że takie osoby mieszkają obok nas, w naszym sąsiedztwie, to proszę ich powiadomić. Żywność nie będzie wydawana osobom pod wpływem alkoholu.
8. W niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie świąteczne dla ministrantów, scholi, bielanek i oazy. Zaczynamy w kościele od wspólnej modlitwy.
9. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy świętej o godz. 12.30 odbędzie się koncert świąteczny. Będziemy mogli wysłuchać wspaniałych utworów o tematyce świątecznej oraz usłyszeć słowa Pisma świętego, mówiące o narodzinach Pana Jezusa, a to wszystko w dobrym wykonaniu. Zapraszamy.
10. Przed kościołem w czasie rekolekcji po Mszy świętej o godz. 9.00 nasze Warsztaty Terapii Zajęciowej św. Rity – osoby niepełnosprawne, będą prezentować dorobek artystyczny swojej pracy. Będzie wiele prac o tematyce świątecznej. Zachęcamy do kupna.
11. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych do południa Klub Seniora AMICUS zaprasza na kiermasz wyrobów wykonywanych przez naszych seniorów. Oni również chcą pokazać swoją pracę. Seniorzy w Klubie obok rozmów, wyjazdów, ćwiczeń kondycyjnych, zajęć muzycznych, również wykonują drobne prace ręczne. Będziemy mogli je zobaczyć i kupić.
12. Za tydzień o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas IV szkoły podstawowej przed rocznicą Komunii świętej.
13. Przed kościołem możemy u Rycerzy św. Jana Pawła II zakupić świece na stół wigilijny, a u Pana Jacka – kościelnego, opłatki.
14. Harcerze zapraszają nas, jak co niedziela, do kawiarenki na kawę, herbatę, własnoręcznie wykonane ciasto oraz wyborne gofry.
15. Dziękujemy za sobotnie prace porządkowe. Za grabienie, zamiatanie i obkładanie róż na sezon zimowy.
16. We wtorek po Mszy świętej roratniej o godz. 18.00 przybył św. Mikołaj. Ku uciesze dzieci przywiózł prezenty. Cieszymy się z wizyty tak miłego gościa, który obdarował ponad 60 dzieci.