II Niedziela zwykła

1. W środę Ks. Arkadiusz obchodził dzień swoich imienin. Pamiętaliśmy o Nim w naszych modlitwach. Dzisiaj na Mszach świętych poprzez dobre słowo i kwiaty pragniemy mu wyrazić naszą wdzięczność i złożyć najserdeczniejsze życzenia.
2. Dzisiaj o godz. 10.25 w kościele katecheza dla dzieci klas IV szkoły podstawowej przed rocznicą I Komunii świętej.
3. Również dzisiaj gościć będziemy Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. O godz. 18.00 zespół zapewni oprawę Mszy świętej a później wystąpi z koncertem kolęd i pastorałek. Serdecznie zapraszamy.
4. We wtorek 18 stycznia rozpoczyna się w Kościele Tydzień modlitw o jedność chrześcijan pod hasłem „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”. Zachęcamy do żarliwej modlitwy „byśmy wszyscy stanowili jedno”.
5. W środę 19 stycznia zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Józefa patrona rodzin i małżeństw. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta ku czci św. Józefa, a wcześniej o godz. 17.45 nabożeństwo podczas którego będziemy omadlać intencje złożone pod ołtarzem przed nabożeństwem.
6. W czwartek 20 stycznia przypada 4 rocznica ingresu Pasterza naszej Diecezji. Pamiętajmy o Księdzu Biskupie Romualdzie Kamińskim w naszych modlitwach.
7. W sobotę 22 stycznia Odnowa w Duchu Świętym naszego dekanatu zaprasza na dzień skupienia. Początek o godz. 14.00, zakończenie o godz. 16.00 Mszą świętą. W programie: uwielbienie, adoracja, konferencja, drama i Eucharystia. Serdecznie zapraszamy.
8. Także w sobotę 22 grudnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. ku czci św. Rity, a po niej nastąpi comiesięczne nabożeństwo do tej szczególnej patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
9. W tym tygodniu przypada Dzień Babci i Dziadka. Wszystkim Seniorom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, sił i długich lat życia w dobrej kondycji. Niech Pan Bóg błogosławi i strzeże Was każdego dnia.
10. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed uroczystością I Komunii świętej.
11. Również w przyszłą niedzielę na godz. 17.00 do kościoła zapraszamy rodziców dzieci klas IV szkoły podstawowej na spotkanie dotyczące uroczystości rocznicy Komunii świętej. Obecność obowiązkowa.
12. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 19.00 do salki pod zakrystią zapraszamy osoby zainteresowane pracą parafialnego Zespołu Synodalnego na kolejne spotkanie. Synod w myśl Ojca świętego Franciszka ma doprowadzić do zmian na lepsze w Kościele Powszechnym. Zapraszamy na spotkania zwłaszcza te osoby, którym dobro kościoła leży mocno na sercu i pragną podzielić się swoimi pomysłami na przeprowadzenie zmian.
13. Bardzo serdecznie dziękujemy tym rodzinom, które w minionym tygodniu uczestniczyły w Mszach świętych kolędowych. Dziękujemy za postawę skupienia i rozmodlenia, za złożone ofiary na rzecz parafii. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców zamieszkałych przy następujących ulicach:
- Poniedziałek 17.01.2022; godz. 18.45; ul. Łokietka, Krakusa, Gen. Roi 8,10,12;
- Wtorek 18.01.2022; godz. 18.45; ul. Orląt Lwowskich, Obrońców Lwowa, Jasna, Dolna, Hynka;
- Środa 19.01.2022; godz. 18.45; ul. Strużańska – bez bloków, Nowa, Podgórska, 11 Listopada, Stwosza;
- Czwartek 20.01.2022; godz. 18.45; ul. Wąska, Gen. Roi 2;
- Piątek 21.01.2022; godz. 18.45; ul. Polna, Gen. Roi 2a, 14, 14a;
14. Kochani w rodzinie mówi się i dzieli różnymi wiadomościami: dobrymi i złymi. Pozwólcie, że podzielę się i ja wiadomościami tak jak w naszych rodzinach w tym czasie smutnymi. W tym tygodniu otrzymaliśmy do zapłaty dwa rachunki: za gaz i za prąd, tylko za sam kościół z zakrystią i kancelarią. Za miesiąc grudzień rachunek za gaz wyniósł 9500 zł a za prąd 4050 zł. Gaz zdrożał 300 % a prąd 200% w porównaniu z zeszłym rokiem. W samym tylko grudniu gaz drożał trzykrotnie: od 38 gr za kwh do 79 gr za kwh. To tylko sam kościół a gdzie inne obiekty parafialne….
15. Bóg zapłać za wszelkie przejawy życzliwości i ofiarności na rzecz parafii. Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe na terenie kościelnym.
16. We wtorki i czwartki czynna jest wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego gdzie możemy wypożyczyć koncentratory tlenu, łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, kule, chodziki, materace przeciwodleżynowe i inne sprzęty.