II niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj w Kościele w Polsce obchodzimy niedzielę Ad Gentes - dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem – W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na wsparcie misjonarzy w ich działalności misyjnej.
2. Również dzisiaj o godz. 10.25 kolejna katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą.
3. W środę, 28 lutego, zapraszamy na nabożeństwo do bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego, patrona naszego miasta. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta i bezpośrednio po niej modlitwy do błogosławionego.
4. W tym tygodniu przypada:
- I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 16.15 do godz. 18.30
- I sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny po Mszy świętej o godz. 18.00 i trwać będzie do godz. 20.15
- I niedziela miesiąca – po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.15, do momentu rozpoczęcia nabożeństwa Gorzkich Żali.
5. W przyszłą niedzielę o godz. 16.20 katecheza dla bierzmowanych w ramach przygotowania do tego sakramentu.
6. W dniach 20-23 czerwca pragniemy zorganizować pielgrzymkę na Suwalszczyznę i do Wilna. W programie zwiedzanie Supraśla, Studzienicznej, Klasztoru na Wigrach, Sejn, Trok, Wilna i Druskiennik. Spotkanie informacyjne w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 w salce pod zakrystią.
7. W okresie wakacji, w dniach 21-27 lipca 2024, organizujemy wakacyjny tygodniowy wyjazd dla dzieci do Sumowa k. Sejn, a w tym 3 dniowy pobyt na Wileńszczyźnie ze zwiedzaniem bliskich dla każdego Polaka miejsc. W programie wyjazdu spływ kajakowy, kąpiele w jeziorze, gry, zabawy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie w niedzielę o godz. 19.00 do salki pod zakrystią.
8. W piątek o godz. 19.00 odbędzie się katecheza przedchrzcielna. W spotkaniu biorą udział rodzice dziecka, które będzie ochrzczone w naszej parafii, bądź będzie brana zgoda do innej parafii, oraz kandydaci na rodziców chrzestnych z naszej parafii. Obecność obowiązkowa.
9. Informacja dla narzeczonych. Nowa edycja kursu przedmałżeńskiego rozpocznie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego czyli tydzień po świętach Wielkanocnych o godz. 19.00. Każde spotkanie odbywać się będzie w niedziele po wieczornej Mszy świętej.
10. W tym tygodniu nieodpłatnie będzie przyjmował psycholog w poniedziałek w godz. 18.00-20.00 i prawnik we wtorek godz. 19.00-20.00 w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego.
11. W sobotę w godz. 10.00-14.00 zapraszamy na kolejne warsztaty kulinarno-cukiernicze. Będziemy uczyć się jak przygotować wielkanocne ciastka z duszą czy baranka wielkanocnego. Zapraszamy całe rodziny by mile i konstruktywnie spędzić czas.
12. W przyszłą niedzielę wolontariusze – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z Legionowa będą nas prosić o wsparcie leczenia małego 2 letniego Oliwiera przez przekazanie swych ofiar do puszek. Oliwier widzi niewiele, tylko bardzo mocne światło z bliskiej odległości. Przez to wszystko chłopiec rozwija się dużo wolniej niż jego zdrowi rówieśnicy – wciąż nie chodzi ani nawet nie raczkuje. Ma uciążliwą wybiórczość pokarmową, spożywa tylko płynne posiłki. Boi się zabrać jedzenie do rączek i nie potrafi nic ugryźć. Choroba postępuje i jeśli w porę nie zostaną wykonane operacje, to chłopiec będzie niewidomy do końca życia.
13. Liceum Ogólnokształcące Sióstr Zmartwychwstanek na warszawskim Żoliborzu przyjmuje zapisy na nowy rok szkolny 2024/2025. Siostry zapraszają na spotkanie informacyjne w sobotę 2 marca o godz. 11.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie i na ulotkach wyłożonych na stolikach za ławkami oraz na stronie internetowej www.szarotka.edu.pl
14. W czwartek 7 marca Ksiądz Proboszcz obchodzi dzień swoich imienin i urodzin. W przyszłą niedzielę 3 marca na Mszach świętych będziemy mogli poprzez modlitwę, dobre słowo i kwiaty wyrazić wdzięczność i złożyć najserdeczniejsze życzenia Jubilatowi i Solenizantowi. W czwartek 7 marca Msza święta w intencji Księdza Proboszcza o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.