II niedziela Wielkiego Postu

1. We wtorek 7 marca Ksiądz Proboszcz obchodzi dzień swoich imienin i urodzin. W dniu dzisiejszym na Mszach świętych będziemy mogli poprzez modlitwę, dobre słowo i kwiaty wyrazić wdzięczność i złożyć najserdeczniejsze życzenia Jubilatowi i Solenizantowi. We wtorek 7 marca Msza święta w intencji Księdza Proboszcza o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
2. Z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.15 czyli momentu rozpoczęcia nabożeństwa Gorzkich Żali.
3. Jutro o godz. 19.00 w kościele spotkanie informacyjno-formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
4. Również jutro w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego, w godz. 18.00-20.00 będzie można nieodpłatnie skorzystać z porad psychologa.
5. W środę obchodzić będziemy Dzień Kobiet. Już dzisiaj wszystkim Paniom życzymy zdrowia, życzliwości, szacunku, opieki Matki Bożej. Wychodząc z kościoła proszę się poczęstować choć symbolicznie cukierkiem, by w ten sposób choć trochę osłodzić swoje piękne, ale i trudne życie.
6. W czwartek o godz. 18.45 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas IV szkoły podstawowej w związku z rocznicą I Komunii świętej. Obecność obowiązkowa.
7. W piątek po Drodze Krzyżowej zapraszamy do adoracji krzyża. To szczególne nabożeństwo, które zwróci naszą uwagę na krzyż w naszym życiu i grzech, który rani Boga. Nabożeństwo będzie prowadzone w oparciu o siedem słów Jezusa. W czasie adoracji na stolikach będą wyłożone karteczki, na których można wypisać swoje grzechy, zniewolenia, trudności i przybić je do krzyża, aby mocą Chrystusa móc zmartwychwstać do nowego życia. Odnowa w Duchu Świętym, która będzie prowadzić to nabożeństwo oraz wszyscy zgromadzeni będą się modlić w tych intencjach. Serdecznie zapraszamy.
8. W naszym kościele powstaje nowy zespół wokalny – Schola Gregorianum Fatima. Jak sama nazwa wskazuje, będzie wykonywał chorał gregoriański. Zapraszamy wszystkich tych, którzy pragną włączyć się w śpiew podczas liturgii w każdą I niedzielę miesiąca na Mszy świętej o godz. 12.30. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w następną niedzielę o godz. 10.00 w kościele, na którym będzie można uzyskać wszelkie informacje dotyczące prób oraz planu pracy nad tym jakże zacnym i cennym dla tradycji Kościoła katolickiego repertuarem.
9. W przyszłą niedzielę odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 10.25 – dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą
- o godz. 16.00 – dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
10. W piątki w Wielkim Poście zapraszamy o godz. 15.00 na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia z jednoczesną adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 16.15.
11. Na przełomie września i października pragniemy zorganizować samolotową pielgrzymkę do Turcji szlakiem Siedmiu Kościołów Apokalipsy i na spotkanie ze św. Pawłem. W programie zwiedzanie Laodycei, Hierapolis, Pamukkale, Filadelfii, Sart, Tiatyry, Pergamonu, Smyrny, Efezu, Miletu, Didymy i Myry. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 18.00. Spotkanie odbędzie się w kościele.
12. Rekolekcje wielkopostne odbędą się przed Niedzielą Palmową od 30.03 do 01.04.2023 (czwartek, piątek, sobota). Prosimy, aby tak zaplanować sobie czas, aby wziąć udział w tym szczególnym czasie naszego nawrócenia.
13. Jeszcze dzisiaj w Muzeum Historycznym na Piaskach odbędzie się wykład Krzysztofa Kołodziejczyka pt.: Represje wobec żołnierzy AK z Legionowa po 1944 roku. Początek wykładu o godz. 15.00. Wstęp wolny.
14. W poniedziałek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta wotywna o Duchu Świętym