II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2018r.

 1. Wczoraj zakończyliśmy nasze doroczne rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy tym, którzy wzięli w nich udział. Tegoroczne rekolekcje były jednocześnie naszym przygotowaniem do nawiedzenia naszej Parafii przez kopię cudownego Obrazu Jasnogórskiego, który będziemy witać już jutro o godz. 18.45 u zbiegu ulic Strużańskiej i Orląt Lwowskich.

 2. Już jutro w poniedziałek 26 lutego w naszej Parafii szczególny dzień. Do naszego kościoła przybędzie Matka Boża Częstochowska. O godz. 18.00 będzie odprawione nabożeństwo oczekiwania, o 18.20 w szyku procesyjnym - krzyż, pochodnie, różaniec, chorągwie, delegacje do niesienia obrazu, kapłani i wierni udamy się na ul. Strużańską, by oczekiwać na przybycie Maryi, a później by uroczyście wnieść Ją do kościoła. O godz. 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Kazimierza Romaniuka. Dalszy plan nawiedzenia znajduje się: >>TUTAJ<<. Kochani, nie żałujmy czasu Maryi, Ona przychodzi by nas słuchać, by uzdrawiać, przemieniać, by czynić cuda w rodzinach i małżeństwach. Zapraszamy serdecznie i gorąco.

 3. W tym tygodniu przypada:

  - I-szy czwartek miesiąca - adoracja do godz. 21.00

  - I-szy piątek miesiąca - spowiedź od 16.30

  - I-sza sobota miesiąca - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy Świętej o godz. 18.00 i trwać będzie do godz. 20.00

  - I-sza niedziela miesiąca - po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji w ciszy do godz. 17.15.

 4. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o 16.30 (dla dzieci) oraz o 18.45 (dla dorosłych). Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie pasyjnym Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17.15.

 5. W piątek po zakończeniu Drogi Krzyżowej około godz. 19.30 - konferencja dla rodziców i kandydatów na chrzestnych przed sakramentem chrztu świętego.

 6. W sobotę o godz. 19.00 w salce pod zakrystią swoje spotkanie będzie miał zakon św. Jana Pawła II.

 7. W piątek i sobotę zbiórka makulatury z przeznaczeniem na misje.

 8. Dnia 26 lutego o godz. 14.00  w sali widowiskowej miejskiego ratusza odbędzie się spotkanie dla osób chorych na cukrzycę, ich rodzin oraz wszystkich zainteresowanych tematyką profilaktyki. Więcej informacji na plakacie.

 9. Przy naszej Parafii zostaje uruchomiony warsztat dla rodziców. Zaproszeni są rodzice, którzy szukają sposobów, by lepiej porozumiewać się ze swoim dzieckiem, którym zależy na coraz lepszych relacjach w rodzinie, poszukujących pomysłów, metod na codzienne trudne sytuacje, potrzebują wsparcia. Zapraszamy na cykl 10 spotkań w czasie których w małej grupie warsztatowej można będzie przyjrzeć się takim zagadnieniom jak:

  - potrzeby i emocje dzieci i rodziców,

  - zasady, normy, wartości w wychowaniu,

  - zachęcenie do współpracy i współdziałania,

  - kary i nagrody - co zamiast,

  - proces usamodzielniania się - jak wspierać w tym dzieci,

  - sytuacje problemowe, konflikty - jak je rozwiązać,

  - jak zachęcić dzieci do nauki.

  Więcej informacji na plakacie wraz z telefonem pod którym należy się zarejestrować.

 10. Jeszcze dzisiaj o godz. 16.30 w salce pod zakrystią zebranie dla chętnych na pielgrzymkę w październiku do Grecji szlakiem św. Pawła Apostoła.

 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 12. Zapraszamy po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu.