II Niedziela Wielkiego Postu

1. W dniu dzisiejszym przypada 9 rocznica wyboru papieża Franciszka. 13 marca 2013 roku, w drugim dniu konklawe, kard. Jorge Mario Bergoglio z Argentyny został wybrany 266. Biskupem Rzymu i przybrał imię Franciszek. W rocznicę tego wydarzenia wspierajmy Ojca świętego naszą modlitwą.
2. Również w dniu dzisiejszym jak ogłaszaliśmy tydzień temu przed kościołem zbierane są ofiary na rzecz małej Gabrysi chorej na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Na miarę swoich możliwości nie przejdźmy obojętnie obok cierpienia, nieszczęścia i przyszłości małego dziecka.
3. Nadal solidaryzujemy się i pomagamy naszym braciom i siostrom z Ukrainy w różny sposób. W wielu domach naszej parafii są przyjmowani i ugoszczeni nasi umęczeni przybysze. Bardzo często potrzebne są większe mieszkania dla 5,6 czy 7 osób bo są rodziną z małymi dziećmi i chcą być razem. Wiele takich osób znalazło schronienie u naszych parafian – choć niektórzy są jeszcze gotowi by przyjąć uchodźców a niektórzy zostali przekierowani do domu rekolekcyjnego zaprzyjaźnionych księży Kombonianów, którzy takim wieloosobowym rodzinom dają schronienie. My również jako parafia i stowarzyszenie wspieramy potrzebujących z Ukrainy dając im schronienie na plebanii i dostarczając żywność, środki higieny osobistej i odżywki dla dzieci. Ten proces pomocy jest długofalowy. Oby nie zabrakło nam siły, zdrowia i otwartości do pomocy.
4. Jeszcze dzisiaj o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed uroczystością I Komunii świętej.
5. Jutro o godz. 19.00 w kościele spotkanie formacyjno-informacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.
6. Również jutro o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji firm działających na legionowskim rynku.
7. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
- w piątki Droga Krzyżowa – o godz. 16.30 dla dzieci oraz o godz. 18.45 dla dorosłych
- w niedziele Gorzkie Żale o 17.15.
8. W okresie wakacji planujemy zorganizowanie tygodniowego wyjazdu wakacyjnego do Szklarskiej Poręby w dniach 09-15.07.2022 z jednodniowym wyjazdem do Drezna w Niemczech. Spotkanie organizacyjne dla chętnych odbędzie się w czwartek o godz. 18.45 w kościele.
9. W sobotę 19 marca obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Józefa patrona małżeństw i rodzin. W czasie modlitwy szczególnie będziemy polecać ukraińskie rodziny i małżeństwa. Serdecznie zapraszamy.
10. Salezjańska Szkoła Podstawowa w Legionowie, która jest szkołą katolicką, niepubliczną, opartą na systemie prewencyjnym św. Jana Bosko – twórcy sprawdzonych metod wychowawczych – w dniu 19 marca (sobota) w godz. 10.00-13.00 zaprasza na dzień otwarty. Jeżeli Drodzy Rodzice szukacie dla dziecka szkoły, w której panuje spokojna i rodzinna atmosfera, życzliwość i wsparcie, a dziecko pragnie zdobyć wiedzę, odkrywać i rozwijać swoje zdolności, kształtować charakter, odkrywać Boga w codzienności to można to wszystko znaleźć w szkole prowadzonej przez księży Salezjanów. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej www.salezy.pl
11. W przyszłą niedzielę do puszek przed kościołem będą zbierane datki na dzieło Ad Gentes – na rzecz prześladowanych chrześcijan, a zwłaszcza umęczonych wyznawców Chrystusa na Ukrainie.
12. Również w przyszłą niedzielę odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas IV szkoły podstawowej przed rocznicą Komunii świętej. W czasie spotkania odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami w sprawie uroczystości
- o godz. 16.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
13. Od 19 do 25 marca w Kościele obchodzić będziemy II Tydzień Modlitw o ochronę życia. Chcemy przez te modlitwy, patrząc na konflikt wojenny trwający na Ukrainie tym wyraziściej uświadomić wartość życia ludzkiego, jego kruchość a zarazem fundamentalną wartość.
14. Nadal trwamy na modlitwie w intencji wyproszenia pokoju na Ukrainie. Zapraszamy każdego dnia na godz. 17.30 na wspólny różaniec w tej intencji.
15. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zachęcamy do przekazania 1% na rzecz naszego Legionowskiego Stowarzyszenia AMICUS, które zajmuje się osobami niepełnosprawnymi, seniorami, chorymi w gminie Wieliszew, prowadząc świetlice socjoterapeutyczne, wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego. W połowie roku chcemy uruchomić punkt rehabilitacyjny z polem magnetycznym, laserem, megatronikiem, lampami soluks, masażem. Prosimy o przychylność.