II Niedziela Wielkiego Postu – 08.03.2020r.

 1.  Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim Paniom i Dziewczętom Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej, szczególnej patronki i wzoru wszystkich kobiet.

 2.  Dzisiejsza niedziela jest niedzielą solidarności z misjonarzami i misjami. To niedziela Ad Gentes. Pamiętając o naszych misjonarzach i ludach wśród których pracują przed kościołem do koszyków złożymy nasz dar serca na potrzeby misji i misjonarzy.

 3.  Również dzisiaj przed kościołem są zbierane na specjalnych deklaracjach podpisy jako protest do budowy przez ul. Grudzie, Partyzantów i CSP linii kolejowej szybkich prędkości. Swój podpis możemy złożyć na stoliku pod kopułą. Na tablicy ogłoszeń wywieszony jest plakat z propozycjami tras szybkiej kolei.

 4.  Dzisiaj i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 16.30 dla dzieci, a o 18.45 dla dorosłych.

 5.  W poniedziałek o godz. 19.00 w kościele zebranie formacyjno - informacyjne dla rodziców dzieci klas III SP przed uroczystością I-szej Komunii św.

 6.  W środę, 18 marca od godz. 8.00 w przychodni lekarskiej Legio-Med przy ul. Husarskiej 14  w Legionowie oraz w tym samym dniu od godz. 14.00 w przychodni lekarskiej Medica Perfect przy ul. Zwycięstwa 2 odbędą się badania USG doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.

 7.  W sobotę o godz. 10.15 w kancelarii odbędzie się rozmowa o modlitwie księdza z młodzieżą przed sakramentem bierzmowania. Na godz. 10.15 przychodzą dziewczęta, a na godz. 11.15 chłopcy.

 8.  W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas IV SP przed rocznicą I-szej Komunii św.

 9.  W przyszłą niedzielę gościć będziemy grupę wokalno - muzyczną z Ukrainy z Tarnopola, który zapewni oprawę muzyczną każdej Mszy św., a po Mszach świętych dadzą krótki koncert. Przed kościołem będziemy mogli zakupić płyty z ich twórczością.

 10.  W sobotę Ksiądz Proboszcz obchodził dzień swoich imienin i urodzin. Wychodząc z kościoła niech każdy poczęstuje się symbolicznym cukierkiem jako wyraz wdzięczności Panu Bogu za każdego z Was - za Waszą obecność i modlitwę.

 11.  Po dłuższej przerwie rusza na nowo nasza kawiarenka parafialna, a w niej ciasto, gofry, smaczne desery z kiwi i bananów, gorąca czekolada i oczywiście kawa i herbata. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na misje. Dzisiaj kiedy nie zbieramy makulatury, bo ta zbiórka stała się nieopłacalna to w ten sposób będziemy chcieli pomagać misjom. Zapraszamy do kawiarenki.

 12.  Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe. W przyrodzie coraz bardziej czuć wiosnę. Zapraszamy w piątek i sobotę do gruntowniejszych prac porządkowych na naszym terenie kościelnym.

 13.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.