II Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Miłosierdzia Bożego 28.04.2019 r.

 1.  Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na godz. 15.00 na specjalną godzinę łask. Przed kościołem po wszystkich Mszach świętych możemy kupić obraz "Jezu ufam Tobie" z aktem zawierzenia, bądź Litanią do Bożego Miłosierdzia.

 2.  W ubiegłym tygodniu ks. Wojciech obchodził dzień swoich imienin. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 9.00 będziemy składać solenizantowi najlepsze życzenia.

 3.  Dzisiaj o godz. 10.25 kolejna katecheza dla dzieci klas III SP przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.

 4.  Również dzisiaj o godz. 19.00 w salce pod zakrystią odbędzie się nowa edycja kursu przedmałżeńskiego.

 5.  Jutro w naszej Parafii gościć będziemy przedstawicieli biskupów Litwy i Łotwy.

 6.  Również jutro o 19.00 w salce pod zakrystią odbędzie się katecheza dla dorosłych, którzy nie mają sakramentu bierzmowania, a chcieliby ten sakrament przyjąć.

 7.  W środę rozpoczynamy nowy miesiąc maj. Przypominamy, że od 1 maja do 30 września ulegają zmianie Msze święte. Wieczorna Msza święta w niedziele i święta będzie odprawiana o 19.00, a w dni powszednie o godz. 18.00 i 19.00.

 8.  W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe. W dni powszednie o godz. 19.30, a w niedziele i święta o 18.30.

 9.  Dnia 1 maja obchodzić będziemy święto św. Józefa, Rzemieślnika. Msze święte w tym dniu o godz. 18.00 i 19.00.  Nabożeństwo majowe o 19.30.

 10.  Dnia 3 maja w Uroczystość NMP Królowej Polski, a zarazem święto Konstytucji 3 maja. Msze święte jak w każdą niedzielę. Ten dzień to również I-szy piątek miesiąca. Spowiedź na każdej Mszy świętej.

 11.  W tym tygodniu przypada:

  - I - szy czwartek miesiąca - po Mszy świętej o godz. 19.00 i nabożeństwie majowym Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 22.00;

  - I - szy piątek miesiąca - uroczystość - spowiedź na każdej Mszy świętej;

  - I - sza sobota miesiąca - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP  po nabożeństwie majowym i trwać będzie do godz. 22.00;

  - I - sza niedziela miesiąca - po Mszy świętej o godz. 12.30  procesja eucharystyczna i możliwość adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie  do godz. 18.30.

 12.  Dnia 2 maja w czwartek o godz. 20.00 konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w salce pod zakrystią.

 13.  W sobotę na górnym parkingu zbiórka makulatury z przeznaczeniem na misje.

 14.  Na poniedziałek i środę zapraszamy panów i panie do wspólnych prac porządkowych.

 15.  Na środę na godz. 8.00 zapraszamy panów do rozbierania Grobu Pańskiego i ciemnicy.

 16.  W piątek odbył się montaż słowno - muzyczny upamiętniający 5 rocznicę kanonizacji Jana Pawła II. Dziękujemy pani Dorocie Bonisławskiej, naszej organistce za przygotowanie i przeprowadzenie spektaklu. Dziękujemy chórowi MOK za śpiew i wszystkim osobom czytającym i tym nielicznym, którzy przybyli do kościoła i którym osoba Papieża Polaka jest nadal bliska.

 17.  Wczoraj w godzinach 9.00 - 14.30 w naszej Parafii odbyła się VII Pielgrzymka Kół Żywego Różańca z naszej diecezji. Było blisko 750 osób. Dziękujemy tym wszystkim, którzy się przyczynili do zorganizowania spotkania:

  - dziękujemy paniom i panom za trud sprzątania i koszenia terenu kościelnego,

  - dziękujemy osobom, które przygotowały namioty, ławki i zajmowały się obsługą kulinarną,

  - dziękujemy firmie gastronomicznej Gruba Kaśka - Katarzynie i Michałowi Margis za dostarczenie 900 porcji grochówki dla przybyłych gości oraz firmie Kalinka z Kobyłki za pączki, drożdżówki, pizzerki, chleb dla wszystkich biorących udział w spotkaniu,

  - dziękujemy scholi Fatima Canta z prowadzącą, panią Anitą Rodak za oprawę muzyczną uroczystości i koncert pieśni religijnej,

  - dziękujemy ministrantom, lektorom, bielankom za ich posługę przy ołtarzu,

  - dziękujemy panu Ireneuszowi Półgęskowi za fotorelację z uroczystości. J

 18. Jak w każdą niedzielę po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu.

 19.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.