II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

 1. Dzisiejszą niedzielą kończymy oktawę wielkanocną. Naszą radość ze zmartwychwstania Pana Jezusa będziemy przeżywać do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Pamiętajmy by w okresie wielkanocnym skorzystać z sakramentu Pokuty i Pojednania i przyjąć Komunie Św. jak nakazuje Przykazanie Kościelne.
 2. Przeżywamy dzisiaj ważną Uroczystość Bożego Miłosierdzia. O godz. 15:00, w godzinie szczególnych łask dla świata, zostanie odprawiona Msza Św. w intencjach zbiorowych zanoszonych do Bożego Miłosierdzia. Mszę Św. rozpoczniemy wspólną modlitwą – koronką do Miłosierdzia Bożego
 3. Dzisiaj przed kościołem możemy nabyć dewocjonalia – różańce, medaliki, obrazki i w ten sposób wesprzeć Dom Dziecka w Betlejem w Ziemi Świętej prowadzony przez siostry zakonne z Polski. Kiedy odbywały się pielgrzymki to każda grupa nawiedzając Betlejem, zatrzymywała się w tym domu i zostawiała swoje datki na utrzymanie. Dzisiaj sytuacja w tym miejscu jest dramatycznie trudna. Nie przejdźmy obojętnie wobec tego problemu.
 4. Również dzisiaj o godz. 19:00 w kościele odbędzie się pierwsze spotkanie dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego
 5. Jutro, w poniedziałek:
  • na godz. 8:00 – zapraszamy panów i panie do pomocy przy rozbiórce dekoracji świątecznej
  • o godz. 19:00 w kościele zebranie dla rodziców dzieci komunijnych.
  • w godz. 18:00 – 20:00 w Centrum Pomocy Rodzinie przy plebanii będą odbywały się bezpłatne porady psychologa
 6. We wtorek, 13 kwietnia:
  • 7:30 zostanie odprawiona Msza Św. i intencji. firm, właścicieli i ich rodzin działających na naszym legionowskim rynku
  • w godz. 17:00 – 19:00 w Centrum Pomocy Rodzinie przy plebanii będą odbywały się bezpłatne porady prawnika
 7. W piątek, 16 kwietnia o godz. 19 w kościele odbędzie się konferencja przedchcielna dla rodziców, rodziców chrzestnych i kandydatów na rodziców chrzestnych.
 8. Przeżywamy obecnie ciężki okres epidemii COVID19. Pamiętajmy o zachowaniu przepisów epidemicznych – maseczkach, dezynfekcji i zachowaniu odległości. Jest coraz cieplej na zewnątrz. W związku z tym, zachęcamy, ze względów bezpieczeństwa, do uczestnictwa we Mszy Św. również na zewnątrz Kościoła.
 9. Do przyszłej niedzieli włącznie zostają zawieszone wszelkie spotkania grup parafialnych.
 10. W IV niedzielę wielkanocną, czyli za 2 tygodnie , rozpoczniemy rekolekcje przygotowujące do Aktu Intronizacji Serca Pana Jezusa w naszej parafii, mieście, ojczyźnie a przede wszystkim w naszych sercach i rodzinach. Ten szczególny moment będziemy przeżywać 28.04. br. podczas Uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem ks. bpa Romualda Kamińskiego. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.
 11. W naszej ojczynie odbywa się Spis Powszechny. W spisie musi wziąć udział każdy mieszkaniec naszej ojczyzny. Można to uczynić przez Internet lub telefonicznie. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 12. Dziękujemy tym osobom, które w minionym tygodniu pospieszyły z pomocą przy porządkowaniu terenu kościelnego.