II niedziela adwentu

1. Trwa adwent. Zapraszamy do udziału we Mszach świętych roratnich. W poniedziałki, środy i piątki o godz. 6.50, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 18.00. W tym tygodniu z racji na rekolekcje Msze święte roratnie będą sprawowane w czwartek, piątek i sobotę o godz. 18.00.
2. Dzisiaj po Mszach świętych o godz. 9.00, 11.00 i 12.30 seniorzy z Klubu Seniora AMICUS przed kościołem prezentują swoją twórczość. Również zachęcamy do zapoznania się z ich własnoręcznie wykonanymi ozdobami, stroikami czy ikonami.
3. 6 grudnia na Mszy świętej o godz. 6.50 na zakończenie rorat przybył św. Mikołaj ku uciesze dzieci. Nasz hojny święty przyniósł 70 paczek w których były gry i słodycze. Dziękujemy św. Mikołajowi za jego dobroć i otwarte serce.
4. We wtorek w godz. 17.00-19.00 w budynku Centrum wsparcia fizycznego nieodpłatnie będzie przyjmował prawnik.
5. W tym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w czwartek, piątek i sobotę o godz. 9.00, 16.30 dla dzieci, o 18.00 i 19.45. W sobotę od godz. 11.00 pragniemy odwiedzić chorych z posługą sakramentalną. Nazwiska i adresy chorych prosimy o zgłoszenie do środy włącznie.
6. Jeszcze w tym tygodniu delegaci parafii będą roznosić opłatki na stół wigilijny. Opłatek można również zakupić od dzisiaj przed kościołem oraz w zakrystii.
7. W czwartek i piątek na Mszy świętej rekolekcyjnej o godz. 9.00 uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej św. Rity przed kościołem zapraszają nas na kiermasz swoich prac. Będą różne przedmioty wytworzone przez naszych podopiecznych: szopki, stroiki, ozdoby świąteczne, ikony i wiele innych cennych rzeczy.
8. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy na kolejne warsztaty kulinarno-cukiernicze. To ostatnia możliwość nauczenia się robienia świątecznych wypieków. Serdecznie zapraszamy całe rodziny.
9. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 schola, bielanki i ministranci będą mieli swoje spotkanie świąteczne. Zaczniemy wspólną modlitwą w kościele, a następnie w salce będzie poczęstunek. Na spotkanie ma przybyć św. Mikołaj z prezentami.
10. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 odbędzie się spotkanie dla dzieci klas IV szkoły podstawowej przed rocznicą Komunii świętej.
11. Również za tydzień, w niedzielę Gaudete, po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na wieczór uwielbienia z Maryją, przygotowany przez parafialną wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Dzieci Maryi”. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, śpiewu i rozważania Słowa Bożego.
12. Żywność dla osób ubogich z naszej parafii będzie wydawana we wtorek 19 grudnia w godz. 14.00-16.00. Jeśli ktoś wie o takiej osobie potrzebującej to proszę ją powiadomić. Również jeśli są takie osoby poza parafią to także je wspomożemy. Niech na święta nie będzie osoby głodnej, a wszystkim towarzyszy myśl, że są jeszcze tacy, których los osób potrzebujących obchodzi.