II Niedziela Adwentu – 10.12.2017r.

 1. Jak słyszeliśmy i widzieliśmy gościmy dzisiaj w Parafii księdza dyrektora Michała Dziedzica, który kieruje pracą Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży w naszej Kurii. Dziękujemy za słowo Boże. Przed kościołem do koszyków będą zbierane ofiary na rzecz wsparcia działalności tego wydziału oraz możemy nabyć różnego rodzaju przedmioty związane z duszpasterstwem młodzieży.

 2. Dzisiaj:

  - 0 10.25 - w kościele katecheza dla dzieci klas III SP przed Pierwszą Komunią św.

  - o 16.45 - w salce pod zakrystią spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych samolotową pielgrzymką do Rzymu i Castel Gandolfo na początki czerwca

  - o 19.10 - w salce pod zakrystią spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania

 3. Dnia 8 grudnia Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację naszego Ks. Abpa Henryka Hosera SAC z funkcji ordynariusza naszej diecezji i ustanowił Ks. Bpa Romualda Kamińskiego nowym ordynariuszem, którego polecamy modlitwom wszystkich wiernych.

 4. Zachęcamy do udziału w Roratach. W poniedziałki, środy, piątki o godz. 6.50 rano, a we wtorki, czwartki, soboty o godz. 18.00. W rekolekcje w czwartek, piątek i sobotę Roraty o godz. 18.00.

 5. W tym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje adwentowe (czwartek, piątek, sobota). Msze Święte o godz. 9.00, 16.30 (dla dzieci), 18.00 i 19.45. Zarezerwujmy tak czas, aby uczestniczyć każdego dnia w tym wydarzeniu.

 6. W poniedziałek o godz. 19.00 w kościele katecheza i zebranie dla rodziców dzieci komunijnych. Obecność obowiązkowa.

 7. W czasie rekolekcji po Mszy Świętej o godz. 9.00 podopieczni naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej św. Rity będą rozprowadzać wykonane przez siebie przedmioty i ozdoby.

 8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Warsztat Terapii Zajęciowej z Kisielan k/Siedlec, który również zaprezentuje dorobek artystyczny swoich podopiecznych. Również te rzeczy będziemy mogli zakupić i zasilić konto osób niepełnosprawnych.

 9. W przyszłą niedzielę:

  - o 10.25 katecheza dla dzieci klas IV SP przed rocznicą Pierwszej Komunii św.

  - po Mszy Św. o 11.00 wymiana tajemnic różańcowych dla dzieci i rodziców należących do Koła Żywego Różańca

  - o 15.00 przybędzie św. biskup Mikołaj z prezentami dla dzieci wytypowanych przez legionowskie szkoły

  - podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 uroczyste erygowanie nowej chorągwi Rycerzy św. Jana Pawła II, jedynej w naszym dekanacie legionowskim, która będzie działała przy naszej Parafii.

 10. W tym tygodniu w poniedziałek od 16.00 do 18.00 wydawane będą paczki świąteczno - żywnościowe, których zrobiono 270 z produktów pochodzących ze zbiórki żywności z końca listopada.

 11. Za tydzień w Muzeum Historycznym na os. Piaski o godz. 11.00 rozpoczną się warsztaty rodzinne. W programie: opowieści o legionowskich świętach, przygotowanie tradycyjnych ozdób choinkowych. Na warsztaty trzeba się zapisać. Informacje na plakacie w gablocie.

 12. Pragniemy serdecznie podziękować tym osobom, które bezinteresownie prowadzą stronę internetową i biuletyn naszej Parafii. Dziękujemy państwu Dorocie i Andrzejowi Kalinowskim oraz panu Ireneuszowi Półgęskowi.

 13. Również serdecznie dziękujemy panu Wiesławowi Dziekońskiemu za wielką życzliwość i za nieodpłatną, ekspresową usługę stolarską na rzecz naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej św. Rity.

 14. Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe na terenie kościelnym. W tym tygodniu zapraszamy w środę do wspólnych prac.

 15. Jak co niedzielę czeka na nas kawiarenka parafialna z ciągle nowym asortymentem.

 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.