II Niedziela Adwentu – 09.12.2018r.

 1.  Dzisiaj odbędą się następujące spotkania:

  - o godz. 10.25 dla dzieci klas III SP przed Pierwszą Komunią św.,

  - o godz. 16.30 dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.

 2.  W poniedziałek o godz. 19.00 w kościele zebranie informacyjno - formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.

 3.  Od czwartku do soboty, tj. od 13 do 15 grudnia przeżywać będziemy rekolekcje adwentowe. Układ Mszy świętych z naukami jak w minionych latach: 9.00, 16.30 (dla dzieci), 18.00, 19.45. Spowiedź każdego dnia rekolekcyjnego w godz. 8.45 - 10.00, 16.15 - 19.00, 19.40 - 20.30.

 4.  W sobotę od 11.00 pragniemy odwiedzić chorych z posługą sakramentalną, ale tych, którzy nie są zapisani na listę stałego odwiedzania. Dane chorych zgłaszamy do zakrystii. 

 5.  Serdecznie dziękujemy tym osobom, które były zaangażowane w roznoszenie opłatków po mieszkańcach Parafii. Dziękujemy za ich chęci, trud i poświęcenie.

 6.  Serdeczne podziękowanie kierujemy do osób, które w minionym tygodniu uczestniczyły w zbiórce żywności w marketach na os. Piaski. Dziękujemy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, harcerzom ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza", ministrantom, bielankom, scholi wraz z rodzicami oraz osobom niepełnosprawnym wraz z terapeutami z Warsztatu Terapii Zajęciowej św. Rity.

 7.  W piątek i sobotę w godz. 16.00 - 18.00 będą wydawane paczki żywnościowe (świąteczne) w pomieszczeniach garażowych.

 8.  W czasie rekolekcji podczas wszystkich nauk harcerze będą sprzedawać pierniki własnoręcznie wykonane oraz sianko na stół wigilijny.

 9.  W czwartek, piątek i sobotę Warsztat Terapii Zajęciowej św. Rity po Mszy św. o godz. 9.00 będzie prezentował wyroby wykonane przez osoby niepełnosprawne, które będziemy mogli kupić jako prezenty i upominki.

 10.  W przyszłą niedzielę na Mszach świętych o godz. 9.00, 11.00 i 12.30 będziemy gościć Warsztat Terapii Zajęciowej z Kisielan k./ Siedlec. Przywiozą z sobą wyroby wykonane przez swoich podopiecznych, które będzie można zakupić.

 11.  Przed kościołem możemy zakupić świece na stół wigilijny oraz poświęcone opłatki.

 12.  W przyszłym tygodniu o godz. 10.25 w kościele katecheza dla dzieci klas IV SP przed rocznicą Komunii św.

 13.  W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci i rodziców należących do Kół Żywego Różańca.

 14.  Za tydzień przed kościołem do koszyków będą zbierane ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 15.  W minionym tygodniu dostarczyliśmy 193 paczki z akcji "Weź serce - okaż serce" polskim dzieciom z okręgu wileńskiego na Litwie. Jedną placówką była szkoła św. Jana Bosko w Jałówce k. Wilna, a drugą szkoła im. Stanisława Moniuszki w Kowalczukach. Dyrekcja, rodzice i dzieci składają serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy zaangażowali się w to dzieło - a oto jeden tekst podziękowań przesłanych mailem:

  Szczęść Boże!
  Chciałabym serdecznie podziękować Darczyńcom za prezenty z których dzieci są niezmiernie zadowolone. Nie mogły doczekać się, kiedy będą mogły włożyć nowe ubrania i obuwie. Beata nie mogła wprost uwierzyć, skąd Mikołaj wiedział, że lubi niebieski kolor, że buty o takim numerze podarował. Uwielbia sportowe ubrania, a takie otrzymała.  Grę otrzymała taką, o którą właśnie chciała prosić Mikołaja pod choinkę. Agnieszka zaś lubi różowy kolor i w takim kolorze otrzymała buty. Córeczka jest niezmiernie zadowolona z prezentów. Już chce pisać w nowym, ślicznym notesie i włożyć wszystko do szkoły.
  Beata przypomniała słowa księdza Tomasza, który mówił, że Mikołaj podsłuchuje, czego dzieci chcą. Powiedziała, że ksiądz miał rację. Agnieszka stale krzyczała w domu "Dziękuję Mikołaju!", a z tej radości z miłą chęcią jeszcze i z siostrą prezentami się podzieliła. My, jako rodzice Beaty i Agnieszki chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tej akcji i obdarzyli dzieci tak wielką radością. Przyjemnie było widzieć tak szczęśliwe dzieci dzięki Darczyńcom. Niech Pan Bóg Wam stokrotnie wynagrodzi.
  Z najlepszymi życzeniami spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.
  Rodzice Beaty i Agnieszki

  Więcej podziękowań napisanych własnoręcznie przez dzieci można odnaleźć na tablicy ogłoszeń.

 16.  Dziękujemy za  sobotnie prace porządkowe na terenie kościelnym.  Tym mocniej dziękujemy tym osobom, które co tydzień nie szczędzą swych sił i czasu ofiarując siebie służąc Bogu i nam wszystkim.

 17.  Jak w każdą niedzielę po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu.

 18.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.