I niedziela Wielkiego Postu

1. Jeszcze dzisiaj odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 10.25 dla dzieci klas IV szkoły podstawowej przed rocznicą I Komunii świętej
- o godz. 16.20 dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
2. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Dzieci Maryi" zaprasza do podjęcia rocznej modlitwy za kapłanów posługujących w naszej parafii w ramach Apostolatu "MARGARETKA". Karty zgłoszeniowe wraz z informacją czym jest i jak funkcjonuje "MARGARETKA" znajdują się na stolikach. Karty należy wypełnić i wrzucić do przygotowanego pudełka. MARGARETKI działają w naszej parafii już czwarty rok i gromadzą coraz więcej wiernych. Dziękujemy za dotychczasową modlitwę i zapraszamy do włączenia się nowe osoby.
3. W poniedziałek zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Józefa, patrona małżeństw i rodzin. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta i bezpośrednio po niej modlitwy do opiekuna rodzin.
4. Jutro, w poniedziałek, o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych, które w maju będą przeżywać I rocznicę sakramentu Eucharystii.
5. W czwartek, 22 lutego, zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Rity, patronki spraw trudnych. W czasie Mszy świętej o godz. 18.00 zostaną poświęcone róże, które będzie można zakupić przed Mszą świętą. Po Mszy świętej modlitwy do św. Rity z wyczytywaniem intencji, które będzie można złożyć przed Eucharystią.
6. W czwartek, 22 lutego, w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego nieodpłatnie będzie przyjmował logopeda szkolny w godz. 18.00-19.00.
7. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:
- w piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 18.45 dla dorosłych
- w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17.15.
8. Rekolekcje w naszej parafii odbędą się w czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową, a więc 21, 22, 23 marca według znanego od wielu lat programu.
9. W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach.
10. W sobotę Salezjańska Szkoła Podstawowa w Legionowie zaprasza na dzień otwarty w godz. 10.00-15.00. Szkoła ta ma swoją renomę w naszym mieście. Charakteryzuje się wychowaniem chrześcijańskim, wysokimi wynikami w nauce, nauką na jedną zmianę, nauką języka hiszpańskiego od IV klasy i zwiększoną liczbą godzin języka angielskiego. Zapraszamy w imieniu księży Salezjanów do uczestnictwa w dniach otwartych.
11. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 kolejna katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii świętej.
12. Jeszcze dzisiaj o godz. 15.00 w Muzeum Historycznym na Piaskach odbędzie się prelekcja pana dr Artura Bojarskiego pt.: „ Wspomnienie o Ryszardzie Gubale w 10 rocznicę śmierci”. Ryszard Gubala był w 1939 roku obrońcą Zegrza, później powstańcem warszawskim, więźniem stalinowskim i członkiem orkiestry Teatru Wielkiego w Warszawie. Wstęp wolny.
13. W dniu dzisiejszym po Mszach świętych przed kościołem będzie zbiórka na rzecz małego Maćka, który choruje na autyzm, upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym, opóźnienie rozwoju psychoruchowego i potrzebuje stałej długotrwałej opieki pielęgnacyjnej i systematycznego leczenia i rehabilitacji. Zbiórka dokonywana jest przez wolontariuszy Komitetu Społecznego na rzecz pomocy Maćkowi.
11. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Zachęcamy do przekazania 1,5% z naszych podatków na rzecz Legionowskiego Stowarzyszenia AMICUS, które na co dzień zajmuje się osobami niepełnosprawnymi, prowadząc dla 44 osób z całego powiatu Warsztat Terapii Zajęciowej, Klub Seniora dla 40 osób starszych, świetlice socjoterapeutyczne dla dzieci, wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, fizykoterapię i rehabilitację, pomoc rodakom na Wileńszczyźnie i wiele jeszcze innych przedsięwzięć. Stosowne ulotki wyłożone są na stolikach za ławkami, oraz informacja zawarta jest w naszym biuletynie parafialnym.