I Niedziela Wielkiego Postu

1. Solidaryzując się z narodem ukraińskim nadal zbieramy dary rzeczowe z myślą o naszych braciach i siostrach ze wschodniej granicy. Są potrzebne środki opatrunkowe, środki higieny osobistej, żywność o przedłużonym terminie przydatności. Wszystkie te dary możemy przynosić do kościoła i kłaść na podeście dla scholi bądź do zakrystii. Również jako forma wielkopostnej jałmużny możemy składać ofiary pieniężne do skarbony, która znajduje się za ławkami.
2. Bardzo serdecznie dziękujemy za dotychczasową pomoc finansową, za ofiary składane w minioną niedzielę i w środę popielcową na rzecz Ukrainy. Dziękujemy za dary materialne oraz za złożenie deklaracji wyrażającej chęć przyjęcia udręczonych mieszkańców Ukrainy do swego domu. Nadal deklaracje są wyłożone za ławkami oraz zamieszczone na stronie parafialnej.
3. W poniedziałek 7 marca Ksiądz Proboszcz obchodzi dzień swoich imienin i urodzin. Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy świętej będziemy mogli poprzez modlitwę, dobre słowo i kwiaty wyrazić wdzięczność i złożyć najserdeczniejsze życzenia naszemu Pasterzowi i Gospodarzowi. Modlimy się o wszelkie potrzebne łaski i wiele sił, o dar zdrowia, by każdego dnia mógł Ksiądz Proboszcz opiekować się nami wszystkimi i wskazywać nam drogę do nieba.
4. Jeszcze dzisiaj o godz. 15.00 w Muzeum Historycznym na Piaskach odbędzie się prelekcja Krzysztofa Kołodziejczyka pt.: „Represje UB wobec żołnierzy podziemia niepodległościowego”. Wstęp wolny.
5. W czwartek 10 marca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą dziękczynno-błagalną w intencji osób modlących się Margerytką za kapłanów z naszej parafii z prośbą o łaskę wytrwałości.
6. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne
- w piątki Droga Krzyżowa – o godz. 16.30 dla dzieci oraz o godz. 18.45 dla dorosłych
- w niedziele Gorzkie Żale o 17.15.
7. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na rzecz małej Gabrysi – kilkumiesięcznego dziecka chorego na SMA1. Ta straszna choroba Gabrysi odbiera siły i szanse na samodzielne życie. Ratunkiem jest terapia genowa zwana najdroższym lekiem świata. Potrzeba na to leczenie bagatela ponad 9 mln zł. Obok tragedii na Ukrainie nie przejdźmy obojętnie obok tragedii małego dziecka i jego rodziców.
8. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 odbędzie się spotkanie dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą.
9. Zachęcamy do uczestnictwa w nowennie o święte, gorliwe i liczne powołania kapłańskie i zakonne. W dniu dzisiejszym nowenna będzie odmówiona po Mszy św. o godz. 12.30 a w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.
10. Zachęcamy do modlitwy o pokój na Ukrainie. Każdego dnia o godz. 17.30 odbędzie się w tej intencji różaniec a po Mszy świętej o godz. 18.00 i po nowennie Koronka do Bożego Miłosierdzia.
11. Zespół synodalny w naszej parafii dziękuje wszystkim parafianom oraz wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym i Domowego Kościoła za zaangażowanie w synodalne konsultacje lokalne w ramach przygotowania do synodu biskupów ".Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja." Informujemy,że czas synodalnych konsultacji lokalnych w naszej diecezji został przedłużony do 15 marca 2022. Termin składania ankiet synodalnych w naszej parafii jest do 13 marca 2022. Ankiety można przynieść do zakrystii, wrzucić do skrzynki z tyłu kościoła lub wysłać bezpośrednio do kurii on line. Na mocy chrztu świętego, podejmijmy odpowiedzialność za wspólnotę Kościoła i pomóżmy Papieżowi Franciszkowi i biskupom w rozeznaniu odnośnie Kościoła XXI wieku. Synod biskupów rozpocznie się jesienią 2022 roku.